بازی لیزر تگ در ایران
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات خبر داد:

حضور شركت های ایرانی در بازار ICT افغانستان

حضور شركت های ایرانی در بازار ICT افغانستان لیزر تگ: معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات از رشد 6.4 درصدی بخش ICT در ایران آگاهی داد و این رشد را در شرایط سخت اقتصادی، نشان از توانمندی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست.


به گزارش لیزر تگ به نقل از وزارت ارتباطات، ستار هاشمی كه در نشست همدلی و هم افزایی توسعه فناوری ICT در افغانستان در جمع مدیران شركت های فعال در بازار ICT این كشور سخن می گفت، با اشاره به وجود شرایط سخت اقتصادی در كشور اظهار داشت: با توجه به این شرایط اقتصادی، در بخش ICT شاهد رشد ۶.۴ درصدی بودیم كه نشان میدهد توانمندی و امكان رقابت در كسب وكارهای این حوزه را در دنیا داریم و باید از این فرصت استفاده بهینه نماییم.
وی با اشاره به اینكه قیمت مناسب، یك مزیت رقابتی برای حضور ایران در بازار افغانستان شمرده می شود، امكان ویژه سازی محصولات را یكی دیگر از مزیت های حضور شركت های ایرانی در افغانستان بیان كرد و اضافه كرد: نزدیكی دینی، فرهنگی و زبانی از مهم ترین مزیت ها برای شركت های ایرانی حاضر در افغانستان است.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه ما بعنوان وزارت ارتباطات برای تسهیل حضور شركت های ایرانی در كشورهای مختلف می توانیم بعنوان پلی بین دولت ها عمل نماییم، به برگزاری موفق نمایشگاه ICT افغانستان و حضور شركت های ایرانی اشاره نمود و از شركت های حاضر در بازار افغانستان خواست كه بستر را برای حضور دیگر شركت های ایرانی در این كشور فراهم آورند.

ایران دانش تكنولوژی خودرا به افغانستان منتقل می كند
در این جلسه نصرالله جهانگرد - مشاور صندوق نوآوری و شكوفایی - نیز با اشاره به آغاز فعالیت شركت های ICT ایرانی در افغانستان اظهار داشت: مزیت تكنولوژی ایران برای افغانستان در سه خاصیت خلاصه می شود. افغانستان می تواند تكنولوژی مورد نیاز خودرا با كیفیت برتر، قیمت ارزان تر و خیلی آسان تر بوسیله ایران به دست آورد و برای ایرانی ها نیز كار در افغانستان ارزان تر است. ما به آسانی می توانیم دانش تكنولوژی خودرا به افغانستان منتقل نماییم و موجب ارتقای سطح دانش تكنولوژی در این كشور شویم.
جهانگرد با اشاره به اینكه شركت های ایرانی محصولات و تكنولوژی تجربه شده را به كشور افغانستان منتقل می كنند، اضافه كرد: تمام شركت هایی كه در افغانستان حضور دارند محصولی را عرضه می كنند كه امتحان خودرا در ایران پس داده و تجربه شده و بعنوان یك محصول آماده و قابل اتكا در افغانستان عرضه می شود. امیدواریم بتوانیم با حل مشكلات حقوقی و اداری، سرمایه گذاری در افغانستان را تسهیل نماییم.

شركت های ایرانی به انجام پروژه های بزرگ ICT فكر كنند
همین طور در این جلسه عبدالغفور لیوال - سفیر افغانستان در ایران - نیز با اشاره به اینكه افغانستان برمبنای برنامه ای تدوین شده در حال نوسازی زیرساخت ها و ترویج ICT در این كشور است، اظهار داشت: نسل جدید در افغانستان با تكنولوژی زندگی می كند و با عنایت به اینكه ۶۰ تا ۶۵ درصد جمعیت افغانستان را جوانان می سازند، این یك فرصت برای سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.
وی با اشاره به اینكه دیجیتالی كردن تمام امور در افغانستان از اولویت های این كشور است، اضافه كرد: برای این كار تا بتوانیم نیاز به سرمایه گذاری داریم و برای سرمایه گذاران ایرانی نیز اولویت قائل هستیم.
سفیر افغانستان از شركت های فعال در این كشور خواست كه همزمان با انجام پروژه های كوتاه مدت، به پروژه های بلندمدت و بزرگ مشترك در حوزه ICT فكر كنند و اشاره كرد كه مسئولان افغانستانی نیز از این پروژه ها استقبال و حمایت می كنند.
منبع:

1398/08/03
14:33:51
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است