بازی لیزر تگ در ایران

شارژ باتری با بزاق دهان

شارژ باتری با بزاق دهان به گزارش لیزر تگ دور از تصور بود كه روزی یك نوع باتری كاغذی داشته باشیم كه بتواند توسط آب دهان خود ما طراحی شود. امر بعیدی كه اما محققان دانشگاه بینگهمتون آن را ممكن كرده اند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، محققان دانشگاه بینگهمتون باتری هایی با كارایی بالا تولید كرده اند كه از باكتری های بزاق دهان انسان تولید شده و می تواند در محیط هایی استفاده گردد كه باتری های معمولی نمی توانند كار كنند. با مقدار كمی از آب دهان، باتری می تواند یك چراغ LED را به مدت حدودا 20 دقیقه روشن نگه دارد، ازاین رو این باتری ها به نور دیودها محدود نیستند. مسلما برایمان دور از تصور بود كه روزی یك نوع باتری كاغذی داشته باشیم كه بتواند توسط آب دهان طراحی شود. امر بعیدی كه البته محققان دانشگاه بینگهمتون آن را ممكن كرده اند.
این تیم با موفقیت باتری هایی با كارایی بالا تولید كرده كه از باكتری های بزاق دهان انسان تولید شده است و می تواند در محیط هایی استفاده گردد كه باتری های معمولی نمی توانند كار كنند. با مقدار كمی از آب دهان، باتری می تواند یك چراغ LED را به مدت حدودا 20 دقیقه روشن نگه دارد. بنابراین، این باتری ها به نور دیودها محدود نیست.
بر اساس اطلاعات گزارش مركز اطلاع رسانی مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای كامپیوتری (ماهر)، این تكنولوژی جدید برای اهداف مختلف و بخصوص برای كشورهای توسعه نیافته، مورد استفاده قرار می گیرد. احتمالاً از این باتری ها جهت استفاده از ابزارهای پزشكی مختلف مانند آزمایش های بارداری، آزمایش HIV، مانیتورهای گلوكز و سایر دستگاه ها استفاده می گردد.
كار كردن با این باتری ها بسیار راحت و كم هزینه است و هر كسی می تواند آن را به هر دستگاهی متصل كند. همینطور این باتری ها می توانند با استفاده از مقدار كمی آب كثیف برای كسانی كه فاقد غدد بزاقی اند كار كند.
این باتری ها تنها با استفاده از كاغذ، كربن و موم، چاپ و تولید می گردد. به قول یكی از محققان، باتری ها شامل سلول های باكتریایی تخصصی اند كه اگزوالكتروژنیك نامیده می شوند و توانایی جذب الكترون ها به خارج از الكترود را دارند. برای ذخیره سازی طولانی مدت، سلول های باكتری به حالت منجمد نگهداری می شوند تا بعداً مورد استفاده قرار گیرند. در ضمن این باتری ها حتی می توانند در شرایط سخت محیطی، مانند مناطق بیابانی هم مورد استفاده قرار گیرند و تنها چیز مورد نیاز جهت آب رسانی و فعال سازی سلول های منجمد شده، یك ماده ارگانیك می باشد.


 

1396/10/25
15:41:57
5.0 / 5
6247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است