بازی لیزر تگ در ایران
عضو اتحادیه كسب وكارهای مجازی پیشنهاد داد:

آغاز طرح رمز دوم پویا از تراكنش های بالای ۲۰۰ هزار تومان

آغاز طرح رمز دوم پویا از تراكنش های بالای ۲۰۰ هزار تومان لیزر تگ: عضو هیئت مدیره اتحادیه كشوری كسب و كارهای مجازی، پیشنهاد نمود تا طرح رمز دوم پویا از تراكنش های بالای 200 هزار تومان آغاز شود.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، رضا الفت نسب كه در برنامه پایش حاضر شده بود، درباره رمز دوم پویا اظهار داشت: با عنایت به زیرساخت هایی كه آماده نشده یك اتفاق بدی در انتظار كسب كارهای آنلاین است.

فعال شدن ۱۵ درصدی رمز دوم پویا
وی افزود: طبق آمار تا امروز نزدیك به ۱۵ درصد از افرادی كه رمز دوم دارند، رمز دوم پویای خودرا فعال كرده اند، یعنی معادل ۷۰ تا ۸۰ درصد از كسانی كه رمز دوم دارند، این كار را انجام نداده اند و این برای ما خیلی خطرناكست و اینكه چرا انجام نداده اند، جای بحث و سوال دارد. تصور می نماییم كه زیرساخت ها آماده نیست، هر بانكی برای خودش اپلیكیشنی دارد، مردم را عادت داده ایم كه كارت های مختلف داشته باشند و باید به بانك ها بازگشت كنند. خیلی ها در این چند روز برای رمز دوم پویا بازگشت كردند اما متاسفانه نتوانستند كاری انجام دهند.

انتقاد از روند اجرایی طرح رمز دوم پویا
الفت نسب با اشاره به اینكه رمز دوم پویا، طرح خیلی خوبی است كه فكر می كنم خیلی بد دارد اجرا می شود، اضافه كرد: حالا ما روزانه حدود ۱۵ میلیون تراكنش پرداختی آنلاین بر دستگاه های پرداخت و حدود ۱۰ میلیون تراكنش ussd داریم كه در مجموع حدود ۲۵ میلیون تراكنش داریم كه این طرح بر آنها تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.
وی با اشاره به اینكه معادل ۳۰ درصد مجموعه كاربران در ایران از تلفن های هوشمند استفاده نمی كنند و در روستاها و مناطق دورافتاده زندگی می كنند، اظهار نمود: این طرح خیلی مناسب می باشد اما پیش از آن باید زیرساخت هایمان را آماده نماییم. شركت واسطه ای ضمانت نمی كند كه بعد از ۶۰ ثانیه این رمز تغییر كند و پیام به مخاطب ارسال شود.
او با انتقاد از اصرار بانك مركزی بر اینكه این طرح تا یك دی اجرایی شود، اظهار داشت: دراین زمینه درخواست تعویق در اجرای این طرح دارم، به خاطر اینكه فضا آماده نیست.

پیشنهاد آغاز طرح رمز دوم پویا از تراكنش های بالای ۲۰۰ هزار تومان
الفت نسب در پاسخ به اینكه آیا با كلیت این طرح مشكل دارید، اظهار داشت: خیر با اصل سوژه مشكلی ندارم بلكه مردم را باید با این طرح آشنا نماییم، آن كسی كه گوشی هوشمند ندارد، چه فكری برای آن شده است؟ ما درخواست تعویق داریم تا بتوانیم فازبندی نماییم. می توانیم مثلا این طرح را از تراكنش های بالای ۲۰۰ هزار تومان آغاز نماییم.
وی افزود: در فاز بعدی به مردم اطلاع بدهیم كه رمز دوم را قطع نمی نماییم اما ریسك آن با خودتان تا بیایید رمز دوم پویا را فعال كنید. بگذارید مردم با این سیستم كار كنند، خودشان نسبت به این كار تمایل نشان می دهند و از آن طرف بانك مركزی دراین زمینه باید یك نرم افزاری را تولید نماید تا در اختیار همه بانك ها قرار بدهد.
منبع:

1398/09/28
14:59:34
5.0 / 5
4449
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اپلیكیشن , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است