بازی لیزر تگ در ایران

دفاتری كه از اطلاعات حجاج سوءاستفاده كردند، تعلیق شدند

دفاتری كه از اطلاعات حجاج سوءاستفاده كردند، تعلیق شدند به گزارش لیزر تگ ۲۰۰ دفتر فروش مربوط به اپراتورها به دلیل تخلف در عرضه سیمكارت مجانی برای حجاج به منظور سوءاستفاده از آن برای رجیستری گوشی قاچاق تعلیق شدند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، بعد از اجرای طرح رجیستری، بعضی از فروشندگان سودجو در بازار مبادرت به افزایش قیمت گوشی با این بهانه كردند، در صورتیكه مسؤلان بارها اعلام كردند رجیستری هزینه ای ندارد و نباید سبب افزایش قیمت شود. از طرفی در یك سال گذشته، مبحث افزایش نرخ ارز هم با عنایت به ماهیت وارداتی بودن گوشیها، باعث افزایش دو تا سه برابری قیمت گوشیها شد.
واردات گوشیهای مسافری با هزینه ی پایین تر، باعث شد سودجویان كه مسافر نبودند هم از این امكان فراهم شده كه با استفاده از كارت ملی، امكان واردات یك گوشی وجود داشت، استفاده كنند. در مقطعی شرایط این طور بود كه قاچاقچی بارش را بدون ثبت سفارش به صورت قاچاق وارد كشور می كرد و با عنوان گوشی مسافری می توانست كد رجیستری بگیرد.
به همین دلیل بعد از مدتی، این روند شكل صحیح تری به خود گرفت؛ همان گونه كه محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اظهار نمود كه مبحث وصل سیستم سامانه نیروی انتظامی به گمرك مطرح است كه باید اتفاق می افتاد. قرار بود این اتصال برای مشخص شدن دقیق واردات گوشی از راه مسافر صورت بگیرد، نه این كه به اسم بار مسافر، بتوان خارج از روال های مورد تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت، گوشی وارد كرد.
اما مبحث واردات گوشی مسافری توسط كسانی كه واقعا مسافر نبودند و از اطلاعات مسافران سوءاستفاده كردند، به اینجا ختم نشد. باآنكه با اتصال سامانه های نیروی انتظامی و گمرك، دیگر فقط كارت ملی برای واردات گوشی مسافری كافی نیست و مسافر واقعی می تواند از این امكان استفاده نماید، برخی با گرفتن اطلاعات مسافران، مبادرت به واردات گوشی به اسم آنها كرده اند و وزیر ارتباطات به تازگی در صفحه توییتر خود از كلاهبرداری عده ای كه به حاجیان امسال سیمكارت مجانی داده اند و از مدارك آنها سوءاستفاده و گوشی قاچاق ثبت كرده اند اطلاع داد.
جهرمی در صفحه توییتر خود نوشت «عده ای كلاهبردار به حاجیان امسال سیمكارت مجانی داده اند، سپس از مدارك آنها سوءاستفاده كرده و گوشی قاچاق ثبت كرده اند. ولی انگار ما را نشناخته اند. خواهند دید كه حق الناس گفتن های ما الكی نیست. با دزدی مبارزه می نماییم چه بزرگ باشد و چه كوچك».
رضا باقری اصل - دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات - هم با اشاره به این اظهارات وزیر در توییتر خود نوشته است: دفاتری كه به اطلاعات حاجیان دست درازی كردند را ضمن تعلیق یا انحلال طبق ماده ۲۵ قانون جرایم كامپیوتری ۷۵۳ مجازات و مواد ۱۹ و ۲۰ مسئولیت اشخاص حقوقی به مراجع قضایی معرفی كنید.
دفاتر فروش خاطی تعلیق شدند
در این راستا حسین فلاح جوشقانی - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- هم در اینستاگرام خود نوشت: ۲۰۰ دفتر فروش مربوط به اپراتورها به دلیل تخلف در عرضه سیمكارت مجانی برای حجاج به منظور سوءاستفاده از آن برای رجیستری گوشی قاچاق تعلیق شدند.
او با اشاره به اینكه پشتیبانی از اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات یكی از وظایف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بعنوان رگولاتور بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات كشور است، اضافه كرد: اما در سوی دیگر پشتیبانی از حقوق مردم و حفظ و پیگیری حق الناس از اصولی است كه همواره وزیر ارتباطات تاكید ویژه ای بر آن دارند و من و همكارانم هم در مجموعه وزارت ارتباطات درباره پیگیری و تحقق آن به هیچ عنوان كوتاه نمی آییم.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همینطور تصریح كرد: از مردم هم می خواهم كه به منظور جلوگیری از سوءاستفاده، مدارك شناسایی خود مانند پاسپورت را در اختیار سایر افراد یا دفاتر مسافرتی قرار ندهند.1398/06/15
12:12:27
5.0 / 5
4223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است