بازی لیزر تگ در ایران
گوگل:

رمزعبور كاربران قابل حدس و ضعیف است!

رمزعبور كاربران قابل حدس و ضعیف است! لیزر تگ: گوگل اخیرا اعلام نموده است كه امنیت سایبری پسورد بالغ بر 316 هزار كاربر بسیار پایین تر از حد مجاز است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، آمارهای انتشار یافته از افزونه بررسی رمز عبور گوگل در طول یك ماه گذشته نشان داده است كه بالغ بر ۱.۵ درصد معادل ۳۱۶ هزار كاربر از رمزعبور و پسورد های بسیار ضعیف و نامطمئن استفاده می نمایند و همین امر باعث شده است كه امنیت سایبری حساب كاربری آنها به شدت كم شود و از حد مجاز نیز پایین تر گزارش شود.
گوگل اوایل سال جاری میلادی بود كه افزونه ای تحت عنوان بررسی پسورد (Password Checkup) را برای مرورگر اینترنتی گوگل كروم منتشر نمود تا كاربران بدان وسیله بتوانند از میزان امنیت سایبری رمزعبور مورد استفاده خود در حساب های كاربری گوگل آگاه شوند. این افزونه همین طور یك بانك اطلاعاتی شامل حدود چهار میلیارد نام كاربری و پسورد افشاشده در خود جای داده است.
حالا اخیرا آمارهای انتشار یافته در وب سایت Gizmodo نشان داده است كه تعداد بسیار قابل توجهی از كاربران از رمزعبورهای قابل حدس و نامطمئن برای حساب های كاربری اینترنتی و آنلاین خود استفاده می نمایند كه همین امر سبب به خطر افتادن حریم خصوصی و امنیت سایبری اطلاعات و حساب های كاربری آنها خواهد شد.
روش كار این افزونه بدین صورت است كه كاربران به منظور با خبر شدن از وضعیت امنیتی اكانت خود، نام كاربری و رمزعبور خودرا وارد بانك اطلاعاتی مذكور می كنند و این افزونه با بهره گیری از هوش مصنوعی به صورت خودكار و بدون دخالت هیچ كارشناس و فرد حقیقی، به بررسی رمزعبور انتخابی و مورد كاربرد كاربران و تشخیص امنیت سایبری دستگاههای مربوطه خواهد پرداخت.
كارشناسان گوگل در این گزارش از تمامی كاربران درخواست كرده اند كه هرچه زودتر به ارتقای وضعیت امنیتی رمزعبور حساب های كاربری خود اقدام نمایند تا دست هكرها و مجرمان سایبری را از دسترسی و نفوذ به حریم خصوصی كاربران كوتاه كرده و بدین ترتیب امنیت سایبری حساب كاربری خودرا بالا برند.
در سال های اخیر به شدت مساله حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات شخصی و محرمانه افراد حقیقی و حقوقی از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است و كارشناسان و پژوهشگران امنیتی نیز با پژوهش و بررسی های دقیق خود اهتمام دارند كه علاوه بر آگهی به كاربران و صاحبان سرمایه و كسب و كار، به شركت های تكنولوژی نیز آگهی دهند كه در مورد امنیت سرویس های ارائه شده خود نهایت دقت را به خرج داده و در صورت ضرورت به برطرف نمودن ضعف های امنیتی مربوطه بپردازند.
یكی از مهم ترین اشتباهاتی كه كاربران مرتكب می شوند، استفاده از یك پسورد برای حساب های كاربری مختلفشان است چونكه آنها اعتقاد دارند كه انتخاب و یادآوری یك پسورد جداگانه برای حساب های كاربری متفاوت برایشان بسیار دشوار و ناممكن است. در این صورت، بهترین راهكار آن است كه بجای استفاده از كلمات مشابه به هم از یك نرم افزار مدیریت رمزعبور كه امنیت سایبری آن توسط سایت های معتبر تایید شده است، استفاده كنند.
منبع:

1398/05/26
23:14:35
5.0 / 5
4337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است