بازی لیزر تگ در ایران
در گزارش لیزر تگ اعلام شد:

تسریع فرآیند ترمیم استخوانی با یك محصول ایرانی

تسریع فرآیند ترمیم استخوانی با یك محصول ایرانی به گزارش لیزر تگ محققان یك شركت دانش بنیان در صدد هستند كه آلوگرفت استخوانی واجد سلول بنیادی را كه پس از پیوند مورد استفاده قرار می گیرد را تولید كنند این محصول فرایند درمان را می كاهد.دكتر سعید بیان الحق، عضو هیأت مدیره و مدیر تولید یك شركت دانش بنیان در گفتگو باخبرنگار مهر با اشاره به اینكه در این مجموعه دانش بنیان محصولات آلوگرافت بی و ایمپلنت تولید می شود، بیان كرد: این محصولات كه از اهدای بافتهای یك انسان گرفتار مرگ مغزی قلبی شده طی عملیات مهندسی بافت به دست می آیند درون بدن یك فرد صدمه دیده قرار گرفته و سبب بازگشت زندگی طبیعی فرد استفاده كننده می شود.
این مدیر تولید اضافه كرد: این محصولات به زبان ساده لوازم یدكی بدن به حساب می آید كه در ۴ گروه مختلف محصولات در گروه های «محصولات قلبی و عروقی نظیر دریچه های قلبی»، «محصولات بافت استخوانی نظیر پودرهای استخوانی»، «محصولات غشایی نظیر پوست»، «محصولات بافت نرم نظیر تاندون ها» به تولید می رسند.
بیان الحق تصریح كرد: تولیدات این شركت در حوادث و سوانح و در بلایا و وقایع طبیعی همانند زلزله ها و هم در جنگ ها كاربرد بسیار حیاتی دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.
وی با اشاره به روش استفاده از محصولات آلوگرفت اظهار داشت: ما در این مجموعه دانش بنیان٬ بافت های اهدا شده را با عملیات مهندسی بافت به واسطه پزشك و جراح متخصص در اختیار فرد گیرنده قرار می دهیم.
بیان الحق در مورد محصول جدیدی كه در حال تولید در این شركت است و تا آخر سال وارد بازار می شود، بیان كرد: محصول آلوگرافت استخوانی تولید این شركت در واقع یك آلوگرافت فاقد سلول است اما در صدد هستیم محصول جدیدی را علاوه بر محصولات فعلی تا آخر سال و با مساعدت مسؤلین اداره غذا و دارو ٬ وارد بازار نماییم.
وی اضافه كرد: این محصول اصطلاحا آلوگرافت واجد سلول های بنیادی بوده و اصطلاحا آلوگرافت مسلح است كه می تواند فرایند درمان را از ۴ ماه به یك ماه تقلیل دهد.
به گفته وی، تشكیل بافت استخوانی جدید و تسریع فرآیند ترمیم استخوانی از خصوصیت های این محصول به حساب می آید.
وی با اشاره به اینكه در دنیا این نوع محصول را تنها ۵ كمپانی بزرگ آمریكایی تولید می كنند، تصریح كرد: محصولی كه در كوشش برای ارائه آن هستیم و با دریافت مجوزهای بین المللی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد سلولهای بنیادی و پزشكی بازساختی به نتیجه خواهد رسید، به عنوان یك گام پرارزش برای كشورمان مطرح خواهد شد.

1398/05/18
16:36:08
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: بدن , پوست , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است