بازی لیزر تگ در ایران

مقایسه درآمد فروشگاه های آنلاین از دانلود بازی های موبایلی

مقایسه درآمد فروشگاه های آنلاین از دانلود بازی های موبایلی به گزارش لیزر تگ دو فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور و اپ استور اپل كه بزرگترین پلتفرم های دانلود اپلیكیشن های موبایلی بازی به شمار می روند، درآمدهای متفاوتی از عرضه برنامه های مشابه دارند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، اپلیكیشن های بازی و گیمینگ كه در سال های اخیر از استقبال و محبوبیت بی سابقه ای برخوردار شده است، به قول كارشناسان فعال در مؤسسه تحقیقاتی و آماری حسگر تاور (Sensor Tower) در پلتفرم سیستم عامل موبایلی آی اواس با اقبال عمومی بیشتری روبرو شده است به شكلی كه شركت های توسعه دهنده گوناگونی در این زمینه فعالیت نموده و تلاش دارند با توسعه، طراحی و عرضه اپلیكیشن های بازی با كیفیت و جذابیت بالا نظر و توجه خیل عظیمی از كاربران و علاقمندان به صنعت گیمینگ را به سمت و سوی خود جلب كنند.
طبق وب سایت gsmarena، با عنایت به افزایش محبوبیت و استقبال كاربران از اپلیكیشن های گیمینگ و بازی های موبایلی موجود در پلت فرم فروشگاه های آنلاین و اینترنتی برای دانلود و استفاده، دو فروشگاه گوگل پلی استور و اپ استور اپل در سال های اخیر با قرار دادن تعداد كثیری از برنامه های مربوط به بخش سرگرمی و اپلیكیشن های بازی و گیمینگ، نظر خیل عظیمی از كاربران و علاقمندان به این صنعت پرطرفدار را به سمت و سوی خود جلب كرده اند به شكلی كه بخش عظیمی از درآمد و سودآوری آنها به عرضه بازی های موبایلی متعلق می باشد.
بر مبنای نمودار زیر، به وضوح می توان دریافت كه كسب و كار فروشگاه اپ استور اپل نسبت به گوگل پلی استور بسیار موفقیت آمیزتر و بالاتر بوده است به شكلی كه اپ استور در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۷.۶ میلیارد دلار از فروش و دانلود اپلیكیشن های بازی در این پلت فرم كسب كرده است این در حالیست كه گوگل پلی استور در همین بازه زمانی توانسته است تنها درآمدی معادل ۱۲ میلیارد دلار را برای خود به دست بیاورد.
درآمد اپ استور در نیمه نخست سال قبل میلادی از فروش و دانلود بازی های موبایلی، ۱۶.۳ میلیارد دلار بوده در صورتیكه پلی استور توانسته تنها ۱۰.۳ میلیارد دلار از فروش و دانلود اپلیكیشن های گیمینگ در پلت فرم خود كسب كند.


بر طبق این نمودار، میزان رشد درآمدهای این دو فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور و اپ استور اپل از فروش و دانلود اپلیكیشن های موبایلی بازی و گیمینگ به ترتیب ۱۶.۸ درصد و ۷.۸ درصد در مدت مشابه دو سال متوالی بوده است و بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت گوگل توانسته است در افزایش درآمدهایش در این بخش به موفقیت و رشد بیشتر و قابل توجهی نسبت به بزرگترین رقیب خود، اپ استور اپل، برسد.
گزارش های پیشین هم همواره نشان می داد كه اپ استور به لطف عرضه اپلیكیشن های مربوط به بخش بازی و سرگرمی، همواره خیل عظیمی از كاربران را به سمت و سوی خود جذب كرده و در خیلی از موارد، برای دانلود و نصب اپلیكیشن های مذكور و پرطرفدار، از آنها پول دریافت می كند. به عبارتی دیگر، تعداد برنامه های پولی اپ استور به میزان قابل توجهی از گوگل پلی استور بیشتر است و همین مساله هم همواره سبب شده است اپ استور درآمدزایی و سودآوری بسیار بیشتری نسبت به رقیب دیرینه خود گوگل، برای اپل به ارمغان بیاورد.1398/04/15
18:52:21
5.0 / 5
4065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است