بازی لیزر تگ در ایران
توسط محققان محقق شد؛

تولید دستگاه تشخیص ناهنجاری بدنی

تولید دستگاه تشخیص ناهنجاری بدنی به گزارش لیزر تگ محققان كشور موفق به طراحی و ساخت دستگاه تشخیص ناهنجاری های بدنی با استفاده از امواج مادون قرمز شدند.به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، این طرح برای تشخیص ناهنجاری های ستون فقرات و اندازه گیری زوایای انحنا كمر و پشت استفاده می گردد.
در این روش حسگر مادون قرمز در نوك قلم قرار می گیرد و دوربین های مادون قرمز هم در فاصله یك متری فرد قرار می گیرد.
بعد از انجام كالیبراسیون روی بدن، فرد آزمون شونده در حالت استاتیك قرار گرفته و فرد آزمونگر با استفاده از مداد طراحی شده به لندمارك های آناتومیك بدن با استفاده از مداد ضربه آرامی وارد می نماید. سپس محل آن در نرم افزار طراحی شده برای دوربین ثبت می گردد.
بعد از آن با استفاده از نرم افزار پردازش تصویر تهیه شده مختصات كینماتیكی نقاط بدست آمده و زوایای مورد نظر استخراج می شوند؛ نهایتا زوایای مورد نظر در نرم افزار پردازش تصویر تهیه شده وارد شبكه عصبی مصنوعی و بعد از تشخیص الگو به یكی از دسته های سالم و بیمار طبقه بندی می گردد.
از این سیستم می توان در فیزیوتراپی ها و مراكز درمانی حركات اصلاحی بهره برد. به جای اینكه فرد در معرض اشعه های مضر قرار گیرد می توان از این دستگاه بهره برد.
همچنین از مزایای این دستگاه می توان به قابلیت اندازه گیری تمامی ناهنجاری های آناتومیكی بدنی اشاره نمود. قیمت تمام شده دستگاه هم برای پزشك از قیمت پایینی برخوردار می باشد.
این طرح توسط محمد یوسفی، الهه سعادتی فرد و جواد نعمت اللهی به نتیجه و به مرحله تولید نیمه صنعتی و ثبت اختراع رسیده است.
 

1396/10/15
23:05:04
5.0 / 5
5223
تگهای خبر: بدن , دستگاه , دوربین , اشعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است