بازی لیزر تگ در ایران

رمز عبور اینستاگرامی ها لو رفت!

رمز عبور اینستاگرامی ها لو رفت! لیزر تگ: گفته می شود كه رمز عبور كاربران اینستاگرام در اختیار شركت فیسبوك قرار گرفته است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، از آنجایی كه شركت فیسبوك در طول یك سال اخیر به شدت از لحاظ امنیتی زیر سوال رفته و خیلی از كاربران در این شبكه اجتماعی به نشانه اعتراض حساب كاربری خویش را بسته و از آن خارج شده اند، كوچك ترین خبری در خصوص افشای حریم خصوصی همچون رمز عبور كاربران و در اختیار فیسبوك قرار دادن آنها می تواند جنجال های متعددی را به راه بیاندازد و برای كاربران دردسرساز شود.
حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت The Verge از آن حكایت می كند كه پسورد و رمز عبور كاربران اینستاگرام كه یكی از زیرمجموعه های محبوب و پرطرفدار فیسبوك به حساب می آید، افشا شده و در اختیار كارمندان فیسبوك، شركت مادر اینستاگرام قرار گرفته است.
گفته می شود كه این اطلاعات شخصی كاربران به صورت كاملاً ناخواسته در چارچوب متن ساده (Plain Text) ذخیره شده و در معرض و استفاده كاركنانی كه به سیستم های داخلی و مخصوص فیسبوك دسترسی داشته اند، قرار گرفته است.
این طور كه به نظر می آید مشكلات و معضلات امنیتی فیسبوك تمامی ندارد و این شبكه اجتماعی بارها مقرر است حریم خصوصی كاربرانش را زیر سوال برده و آنها را نگران مسائل امنیتی كند.
ظاهراً میلیون ها نفر از كاربران اینستاگرام به صورت كاملاً اتفاقی تحت تأثیر این اتفاق قرار گرفته اند كه حالا مشخص نیست چه بر سر اطلاعات و حریم خصوصی آنها در حساب های كاربری اینستاگرام آنها بیاید.
كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به تمامی كاربران اینستاگرام سفارش كرده اند كه هر چه سریع تر رمز عبور حساب كاربری خود در اینستاگرام را تغییر دهند تا گرفتار مشكلات امنیتی در آینده نشوند.



1398/02/01
23:20:56
5.0 / 5
4384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است