بازی لیزر تگ در ایران
در آینده نزدیك رخ می دهد؛

تولید اسب های مسابقه با ویرایش های ژنی

تولید اسب های مسابقه با ویرایش های ژنی لیزر تگ: یك كمپانی كه در زمینه كلونینگ اسب ها سرمایه گزاری نموده، اعلام نموده است كه احتمال استفاده از ویرایش ژن برای تولید اسب هایی با توانایی ورزشی بالاتر وجود دارد.به گزارش لیزر تگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، كمپانی بیوتكنولوژی آرژانتینی «Kheiron» اعلام نموده است كه برای نخستین بار قادر به تولید جنین های مهندسی ژنتیك شده با استفاده از تكنولوژی «CRISPR/Cas۹» است.
استفاده از این تكنولوژی اجازه كلون های اسب با ساختار ژنتیكی بهبود یافته را می دهد و منجر به تسریع تكامل ژنتیكی اسب های ورزشی می گردد.
در حال حاضر این تكنولوژی با اهداف خاص در مطالعات جانوری و بالینی مورد استفاده قرار می گیرد و محققان خیلی از این تكنولوژی برای تولید گونه های جانوری با خصوصیت های دلخواهشان بهره برده اند.
در مورد اسب ها، این پروژه شامل شناسایی توالی هایی از ژن های موجود به صورت طبیعی در اسب ها است كه منجر به خصوصیت هایی خاص می شوند اما به جای اینكه این خصوصیت ها با استفاده از آمیزش های معمولی به فرزندان به ارث برسند می توانند با استفاده از ویرایش ژنوم محقق شوند.
در حال حاضر تمركز محققان روی اضافه كردن توالی ژنی «میوستاتین» است كه مربوط به تكوین عضلانی، استقامت و سرعت است. بدیهی است كه با این روش می توان سایر ژن های مربوط به مشخصه های دیگر را هم دستكاری كرد.

1396/10/09
00:10:53
5.0 / 5
5990
تگهای خبر: ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است