بازی لیزر تگ در ایران
وزیر ارتباطات خبر داد:

كاهش ۴۰ درصدی مصرف اینترنت در زمان وقوع زلزله تهران

كاهش ۴۰ درصدی مصرف اینترنت در زمان وقوع زلزله تهران لیزر تگ: وزیر ارتباطات اظهار داشت: بررسی ها نشان داد در زمان وقوع زلزله ۳ روز گذشته البرز و تهران استفاده از اینترنت ۴۰ درصد در میان كاربران كاهش داشت.به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شبكه ارتباطی كشور در زمان وقوع زلزله چند روز گذشته البرز و تهران به میزان ۴ برابر حد استاندارد ظرفیت داشت و از این ظرفیت به خوبی استفاده شد و مشكلی در ارتباطات بوجود نیامد.
وی تصریح كرد: بررسی ها حاكی از كاهش ۴۰ درصدی مصرف اینترنت و دیتا در میان كاربران در زمان وقوع این رویداد بوده است. همینطور شاهد افزایش ۳۵ درصدی مصرف مكالمه در این حادثه بودیم به نحوی كه مشخص شد در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه مردم علاقه مند به برقراری مكالمه و تماس هستند.
آذری جهرمی بر ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در مواقع بحران تصریح كرد و اضافه كرد: مردم باید در این مواقع مكالمات خویش را كوتاه كنند تا زیرساخت های مهم با هجوم مردم دچار اختلال نشود.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: برای افزایش ظرفیت بالاتر در شبكه ارتباطی در مواقع بحران و حوادث غیرمترقبه باید مبحث را در كمیته مدیریت بحران وزارت ارتباطات مطرح نماییم.
۹۰ درصد محتوای مبتذل در فضای مجازی توسط یك گروه اندك منتشر می شود
وزیر ارتباطات همینطور در همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات در مورد تولید محتوای بومی در فضای مجازی و نقش فضای مجازی در اشتغال اظهار داشت: شاهدیم كه حدود ۹۰ درصدمحتوای مبتذل در فضای مجازی توسط یك گروه اندك و با اهداف اقتصادی منتشر می گردد. چون كه اینها راه مشروعی برای تبلیغات ندارند و از ظرفیت های فضای مجازی در جهت منافع خود سوءاستفاده می كنند.
وی گذاشتن موانع بر سر راه كسب و كارهای نوپا را همچون معضلات توسعه استارتاپ ها در كشور عنوان نمود و ادامه داد: نقش فضای مجازی در اشتغال باید پررنگ شود و در این حوزه نیازمند همكاری تمام سازمانها هستیم.
آذری جهرمی بر ضرورت حمایت و همكاری با نخبگان دانشگاهی برای رسیدن به اقتصاد دیجیتال تصریح كرد و اظهار داشت: از دستیاران جوان خود خواسته ام كه با نخبگان دانشگاهی فارغ از هرگونه فعالیت سیاسی و حزبی جلسه بگذارند و مطالبات آنها را منعكس كنند تا بتوانیم فرایندهای موجود را اصلاح نماییم.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه نباید تنها محكوم به استفاده از فناوری های وارداتی باشیم بر ضرورت ساماندهی وضعیت نیروهای پستی، موازی كاری در عرصه فضایی و اصلاح ساختار فضایی كشور و هم پیگیری كاربردی كردن صنعت فضایی در كشور مطابق بامطالبات ریس جمهور تصریح كرد.
وی همینطور از برنامه ریزی برای تغییر اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات اطلاع داد و اظهار داشت: این مورد امروز در دولت مورد پیگیری قرار می گیرد.
شبكه ملی اطلاعات تا ۲ سال دیگر به نقطه مطلوب می رسد
آذری جهرمی از تشكیل شورای راهبری برای عزیمت به نقطه پایانی شبكه ملی اطلاعات اطلاع داد و اظهار داشت: ۳۰ پروژه شناسایی شده است تا بتوانیم به انچه كه مدنظر سند شورای عالی فضای مجازی است دست یابیم. بر این اساس شورای راهبری با ریاست وزیر ارتباطات و عضویت معاونان این وزارتخانه و ۵ عضو ناظر مستقل تشكیل شده است.
وزیر ارتباطات اضافه كرد: مطابق با زمان بندی این ۳۰ پروژه از ۶ ماه تا ۲ سال آینده اجرایی خواهد شد و امیدواریم تا ۲ سال دیگر به نقطه مطلوب در شبكه ملی اطلاعات برسیم.
وی ادامه داد: تا آخر دهه فجر به تمام شهرهای كشور به نسل سوم و چهارم موبایل مجهز می شوند و تا آخر برنامه ششم هم ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار، ۴ سرویس الكترونیكی دریافت خواهند كرد.
روستاهای كمتر برخوردار از وضعیت ارتباطات راضی نیستند
آذری جهرمی با انتقاد از اینكه روستاهای كمتر برخوردار از وضعیت ارتباطات راضی نیستند، اضافه كرد: بانك اطلاعاتی ۶۴ هزار روستا پایش شده است و نشان داده است كه در بعضی از این روستاها هیچ یك از دسترسی های تلفن، موبایل، اینترنت و تلویزیون فراهم نیست.
وی اظهار داشت: شرایط مطلوب نیست و باید تمام تلاشمان را برای ثبات جمعیت در مناطق روستایی با فراهم كردن ارتباطات انجام دهیم. در این زمینه مدیران آی سی تی استانی به نمایندگی از وزیر ارتباطات باید پیگیر و پاسخگوی مطالبات مردم باشند.
۲۰ سرویس پایه در قالب دولت الكترونیك به مردم عرضه می شود
وزیر ارتباطات تصریح كرد: در مورد دولت الكترونیك هم با هماهنگی سازمان امور استخدامی و شورای عالی فناوری اطلاعات بزودی ۲۰ سرویس پایه مردم را به صورت زنجیره ای و با استفاده از درگاه اتصال دولت (GSB) فراهم می نماییم. در این زمینه دولت طی چند ماه ابتدایی فعالیت خود سه مصوبه داشته و امیدواریم دولت همراه هم با هر تعداد سرویس ممكن در دهه فجر رونمایی شود.

1396/10/03
19:47:40
5.0 / 5
4497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است