بازی لیزر تگ در ایران

تولید دوربین برای خودروهای خودران با الهام از میگو

تولید دوربین برای خودروهای خودران با الهام از میگو لیزر تگ: شیوه تفكر و نحوه مشاهده محیط اطراف توسط برخی حیوانات تا به امروز الهام بخش خیلی از اختراعات بوده و این دفعه نوعی میگو برای تولید دوربینی دقیق و حساس در خودروهای خودران به كار رفته است.به گزارش لیزر تگ به نقل از دیجیتال ترندز، پژوهشگران دانشگاه ایلینویز با بررسی نحوه عملكرد چشمان یك نوع میگو به نام میگوی اخوندكی توانسته اند دوربینی بسازند كه به خودروهای خودران در زمینه شناخت موانع اطراف و جلوگیری از برخورد با آنها كمك شایانی می كند.
این جانور سخت پوست دارای چشمی بسیار پیچیده و مجهز است كه هم می تواند نور تابیده شده از منبعی منحنی و غیرمستقیم و موجود در كنج دیوار را ببیند و هم قادر به دریافت رنگ های فراطیفی است كه چشم انسان آنها را تشخیص نمی دهد. چشم های میگوی آخوندكی قادر به دیدن نور قابل دیدار به علاوه پرتوهای فرابنفش و فروسرخ است. میگوی آخوندكی می تواند انواع مرجان های دریایی، طعمه ها یا طعمه خواران را از هم باز شناسد در صورتیكه همه این ها امكان دارد به چشم انسان به صورت هم رنگ دیده شوند.
مجموعه این قابلیت های چشم میگوی آخوندكی، برای تولید دوربینی به كار گرفته شده كه جلوی تصادف خودروهای خودران به خصوص در مسیرهای پیچ در پیچ و غیرمستقیم را می گیرد. چونكه این دوربین می تواند نور خویش را در مسیرهای غیرمستقیم و منحنی هم ارسال نماید و بدین شیوه موانع را شناسایی كند.
سرعت بالای این دوربین باعث می گردد تا جان عابران پیاده حفظ شود و موانع پیش رو به خصوص در جاده های كوهستانی در عرض چند ثانیه شناسایی شوند. البته قدرت و حجم اطلاعات دریافتی توسط این دوربین از محیط اطراف هم بیشتر از نمونه های رقیب است. از این دوربین می توان برای بهبود شناسایی محیط زیرآب هم استفاده نمود. هر چند برای تجاری سازی آن هنوز باید آزمایش های بیشتری صورت بگیرد.

1397/07/24
20:36:17
5.0 / 5
4537
تگهای خبر: اطلاعات , پوست , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است