بازی لیزر تگ در ایران
با اسكن چشم؛

اپلیكیشن تشخیص سرطان پانكراس

اپلیكیشن تشخیص سرطان پانكراس لیزر تگ: محققان اپلیكیشنی برای ردیابی سرطان پانكراس در مراحل اولیه تولید نموده اند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، ابزارهای بهتر ردیابی بیماری سرطان بسیار كارآمد هستند كه در تشخیص سرطان پانكراس بسیار كارآمد خواهد بود. زیرا علائم این بیماری بیشتر اوقات تا مدتها مشخص نمی شوند. به همین دلیل نرخ نجات ۵ ساله مبتلایان به این بیماری فقط ۹ درصد است.
اكنون محققان دانشگاه واشنگتن نوعی اپلیكیشن موبایل ساخته اند كه قابلیت اسكن كردن بخش سفید چشم را دارد. به این ترتیب می تواند علائم بیماری را در مراحل اولیه ردیابی كند.
یكی از نخستین نشانه های سرطان پانكراس زردی در پوست و چشمان است كه به دلیل وجود بیلی روبین در خون اتفاق می افتد.

البته تجمع بیلی روبین ممكن است نشانه چند نوع بیماری باشد به همین دلیل نتیجه آن باید با آزمایش ادرار تایید شود. اما فناوری جدید محققان دانشگاه واشنگتن خیلی ساده این كار را انجام می دهد.
این فناوری به نام BiliScreen با استفاده از دوربین موبایل هوشمند و الگوریتم های تصویری رایانه و یادگیری ماشینی سطح افزوده بیلی روبین را در قسمت سفیدی چشم می یابد.
در بزرگترین این بخش نسبت به افزایش بیلی روبین حساس تر است و محققان امیدوارند با این روش آن را سریع تر ردیابی كنند.
این فناوری در آزمایشگاه روی ۷۰ نفر آزمایش شد. در این آزمایش اپلیكیشن موبایل هوشمند همراه با نوعی جعبه مخصوص استفاده شد تا میزان نور روی شیشه های نازك را كنترل كند. به این ترتیب درجه بندی رنگ بهتر انجام می شود.
محققان متوجه شدند این دستگاه می تواند با صحت ۸۹.۷ درصد وجود بیماری را تشخیص دهد.
دوربین با استفاده از نور فلش از چشم عكسبرداری می كند و سپس یك نرم افزار بصری رایانه برای ایزوله كردن بخش سفیدی چشم به كار می گیرد. اپلیكیشن نیز طول موج نور منعكس شده در این قسمت را ارزیابی می كند. سپس با استفاده از الگوریتم های ماشین یادگیری سطح بیلی روبین را می سنجد.
 

1396/06/07
15:37:37
5.0 / 5
5892
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است