بازی لیزر تگ در ایران

بعد از سرقت یا گم شدن كارت بانكی چه كنیم؟

بعد از سرقت یا گم شدن كارت بانكی چه كنیم؟ لیزر تگ: این سوال همواره برای افراد مطرح بوده كه بعد از سرقت یا گم شدن كارت بانكی در روزهای تعطیل یا خارج از وقت اداری چه باید كرد؟


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، در روزهایی كه بانك ها تعطیل اند و به علت جلوگیری از سوءاستفاده كردن از كارت بانكی باید آن را سریع سوزاند، این امكان هست تا بدون رجوع به بانك عامل این كار را در هر ساعتی از شبانه روز انجام داد.

مسدودسازی كارت با استفاده از تماس با تلفن گویای بانك مربوطه و صحبت با كارشناس یا اپراتور كه با پاسخ به سوالاتی اعم از شماره كارت و یا مشخصات هویتی و رمز كارت انجام می گردد. همینطور مسدودسازی كارت با استفاده از اینترنت بانك هم ممكن است و وقتی وارد اكانت حساب بانكی خود شدید گزینه ای برای مسدودسازی وجود دارد.
مسدودسازی كارت با استفاده از همراه بانك هم در بیشتر نرم افزارهای بانكی وجود دارد.
مسدودسازی كارت با استفاده از خدمات بدون كارت دستگاه های ATM هم به این شكل میتواند صورت گیرد كه با رجوع به نزدیك ترین دستگاه خودپرداز در محل خود، دكمه ثبت و سپس گزینه مسدود كردن كارت را انتخاب كنید.
شماره كارت و رمز كارت را وارد كنید و درنهایت كارت به سرقت رفته و یا مفقودی شما مسدود خواهد شد.
درباره كارت های بانكی همینطور كارشناسان پلیس فتا به كاربران تاكید می كنند كه كارت و رمز عابر بانك خویش را به دیگران ندهید. همینطور مسافران باید دقت كنند و هنگام خرید به وسیله كارت های بانكی مراقب عملیات كسر از حساب و كشیدن كارت در دستگاه های كارت خوان باشند و توجه نمایند كه این عملیات در مقابل چشم خودشان صورت گیرد.
كاربران نباید فراموش كنند رمز عبور را شخصا وارد كنندتا طمعه ای برای كلاهبرداران نشوند زیرا با عنایت به افزایش خرید در ایام پایانی سال و ایام نوروز از فروشگاه ها و مراكز تجاری بیشتر تراكنش ها از دستگاه های كارت خوان صورت می گیرد؛ در نتیجه به هموطنان سفارش می گردد در صورت امكان كارت و رمز عابر بانك را در اختیار دیگران قرار ندهند.1397/01/05
13:16:03
5.0 / 5
4660
تگهای خبر: دستگاه , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است