بازی لیزر تگ در ایران
در آمریكا

چند درصد مردم خواستار زندگی در شهرهای هوشمند هستند؟

چند درصد مردم خواستار زندگی در شهرهای هوشمند هستند؟ لیزر تگ: طبق آمار انتشار یافته، بیش از ۶۰ درصد از شهروندان آمریكایی می خواهند در یك شهر هوشمند زندگی كنند.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت tech republic، اینترنت اشیاء ( IoT ) به مفهوم یك شبكه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است كه هر یك دارای آدرس مختص به خود بوده و بر مبنای قراردادهای استانداردشده ای با یكدیگر در ارتباط هستند.

اینترنت اشیاء و شهر هوشمند دو واژه ای است كه از این پس بیشتر به گوشتان خواهد خورد چراكه امروزه شركت های فعال در زمینه علم و تكنولوژی با همكاری اپراتورهای مخابراتی با همكاری های خود می خواهند رویای شهر هوشمندی را كه تمامی اشیاء و وسایل آن به اینترنت مجهزند و كارها با سرعت بسیاری قابل انجام خواهد بود، محقق كنند.

به همین دلیل است كه غول های تكنولوژی و اپراتورهای بزرگ همچون نوكیا، هواوی، ورایزن و سیسكو مدیریت و راهبری شهرهای هوشمند را هدف اصلی خود قرار داده و رقابت تنگاتنگی را با یكدیگر شروع كرده اند، به گونه ای كه موسسه IDC برآورد كرده است این پیشگامان تا سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۱۳۵ میلیارد دلار در زمینه ساخت شهرهای هوشمند در جهان هزینه خواهند كرد.

حالا موسسه آماری و تحقیقاتی CompTIA در جدیدترین گزارش خود اعلام نموده است كه بیش از ۶۰ درصد آمریكایی ها خواستار زندگی كردن در شهرهای هوشمند هستند و این بدان معناست كه از هر ۱۰ نفر، شش نفر می خواهند از امكانات و خدمات شهرهای هوشمند و اینترنت اشیاء بهره مند شوند و بدین وسیله كیفیت زندگی خود و خانواده خویش را بهبود ببخشند.

این درحالیست كه خیلی از منتقدان و تحلیلگران بر این باورند كه زیرساخت های شهرهای هوشمند هنوز از امنیت سایبری مناسبی برخوردار نبوده و ممكن است مجرمان و هكرها به راحتی به شبكه اینترنتی و متصل به هم شهرهای هوشمند سوءاستفاده كرده و ساختار شهر را به هم بریزند. اما این طور كه به نظر می رسد شهروندان آمریكایی از ایده شهرهای هوشمند نسبت به سایر كشورهای جهان استقبال بیشتری نشان داده و جذب شگفتی های شهرهای هوشمند شده اند.

اینترنت اشیا و شهرهای هوشمند دو واژه بهم وابسته ای است كه این روزها زیاد به گوشمان می خورد چراكه امروزه شركت های فعال در زمینه علم و تكنولوژی با همكاری اپراتورهای مخابراتی با همكاری های خود می خواهند، رویای شهر هوشمندی را كه تمامی اشیاء و وسایل آن به اینترنت مجهزند و كارها با سرعت بسیاری قابل انجام خواهد بود، محقق كنند.

موسسه Smart Cities Index اخیرا در جدیدترین گزارش خود به بررسی فهرست شهرهای هوشمند در جهان و شاخص هایی كه برای انتخاب این شهرها در نظر گرفته شده، پرداخته است كه از این شاخص ها می توان به ساختمان هوشمند، جمع آوری هوشمند زباله، حفظ محیط زیست، دیجیتالی شدن تمامی امور دولت و كارهای اداری، دسترسی كامل، راحت و همگانی به اینترنت ۴G LTE، فراوانی دسترسی به هات اسپات اینترنت وای فای، استفاده همه گیر از گوشیهای هوشمند و دستگاه های الكترونیكی، استانداردهای زندگی، چگونگی توسعه فرآیند هوشمند شدن شهرها، سرویس به اشتراك گذاری خودرو و تاكسی آنلاین، هوشمند كردن سیستم ترافیك، برنامه ریزی شهری، آموزش، مشاركت شهروندان، اكوسیستم اقتصادی، پاركینگ هوشمند، انرژی پاك، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برقی و الكتریكی، سرعت بالای اینترنت و حمل و نقل عمومی هوشمند اشاره نمود.
1396/12/22
16:46:46
5.0 / 5
5057
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است