بازی لیزر تگ در ایران

طراح سایت کیست؟ 8 ویژگی آنها را بشناسید!

طراح سایت کیست؟ 8 ویژگی آنها را بشناسید! طراحان وب سایت ها و صفحات وب را با ترکیب تعدادی از عناصر طراحی بصری از جمله متن، عکس، گرافیک، انیمیشن و ویدیو ایجاد و می سازند.


طراحان وب سایت ها و صفحات وب را با ترکیب تعدادی از عناصر طراحی بصری از جمله متن، عکس، گرافیک، انیمیشن و ویدیو ایجاد و می سازند. یک طراح وب می تواند یک وب سایت کاملاً جدید ایجاد کند یا به سادگی طراحی و طرح بندی صفحات موجود را به روز کند.

طراحان وب اساساً مسئول دانستن نحوه عملکرد کدی نیستند که زیربنای طراحی های آنها را تشکیل می دهد - اما در عوض تمرکز آنها بر ایجاد موارد زیبایی شناختی است و اینکه کاربران هنگام بازدید از وب سایت تجربه کاربری مثبتی داشته باشند.

طراحان وب ممکن است از زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت استفاده کنند، از نرم افزارهای طراحی گرافیکی - از جمله محصولاتی مانند Adobe Photoshop، Illustrator و GIMP - برای کمک به ایجاد طراحی چشم نواز استفاده خواهند کرد و طرح های خود را از طریق ساخت نمونه های اولیه و نمونه های اولیه آزمایش خواهند کرد.

یک طراح وب چه کاری انجام می دهد؟

یک طراح وب تمام جنبه های بصری وب سایت ها را ایجاد و نظارت می کند. طراحان وب سایت ها و صفحات وب را برنامه ریزی، ایده پردازی، ایجاد و ایجاد می کنند که بسیاری از آنها تعدادی از عناصر بصری از جمله متن، عکس، گرافیک و کلیپ های ویدئویی را با هم ترکیب می کنند.

یک طراح وب همچنین بر طراحی و چیدمان نظارت می کند، که می تواند به معنای کار بر روی یک وب سایت کاملاً جدید یا به روز رسانی صفحات موجود باشد.

قبل از ایجاد این طرح ها، طراحان وب بر روی ارتباط با مشتریان و ذینفعان تمرکز می کنند تا ایده روشنی از اهداف و نیازهای یک وب سایت ایجاد کنند. سپس شروع به ایجاد وب‌سایت‌ها، طرح‌ها و طرح‌بندی‌هایی می‌کنند که شرکت را به شیوه‌ای مثبت به مخاطبان هدف معرفی می‌کند.

یک طراح وب توانایی نظارت بر جنبه های بصری از جمله رنگ، طرح و فونت را دارد و در عین حال با اطمینان از قابلیت استفاده روان، کاربر را در اولویت قرار می دهد.

یک طراح وب احتمالاً برای یک آژانس طراحی دیجیتال که به مشتریان خدمات ارائه می دهد یا در تیم توسعه داخلی، بازاریابی یا طراحی یک شرکت بزرگتر کار می کند، وقت خود را صرف ساخت سایت، بهینه سازی وب سایت ها برای سرعت و سهولت استفاده، انجام آزمایش و همکاری می کند. با توسعه دهندگان برای اطمینان از یکپارچگی مناسب، و همکاری با تیم های بازاریابی و تحقیقاتی برای ترکیب عناصر برند.

شرح شغل طراح وب

اگرچه مسئولیت‌های دقیق از شغلی به شغل دیگر متفاوت است، به طور کلی بیشتر شرح شغل طراح وب دارای تمام مسئولیت‌های زیر است:

 • مفهوم سازی ایده های خلاقانه وب سایت برای و با مشتریان
 • طراحی صفحات فرود وب سایت جذاب و واکنش گرا
 • بکارگیری بهترین روش صنعت و طراحی از طریق فرآیند ساخت وب سایت
 • انجام تست و بهبود طراحی وب سایت برای ایجاد بهترین تجربه کاربری ممکن
 • ادغام برنامه های CMS مشتری و فیدهای داده در وب سایت ها
 • بهینه سازی سایت ها برای حداکثر سرعت و مقیاس پذیری
 • ایجاد دستورالعمل‌های طراحی، استانداردها و بهترین شیوه‌ها، به طور بالقوه در یک سند راهنمای سبک
 • طراحی تصاویر بصری برای وب سایت ها و اطمینان از مطابقت آنها با برندسازی برای مشتریان
 • برقراری ارتباط با توسعه دهندگان Back-End یا یک تیم توسعه وب برای اطمینان از اینکه منطق وب و برنامه به درستی یکپارچه شده است.
 • اطمینان از عملکرد و پایداری وب سایت در سراسر دستگاه ها مانند دسکتاپ، موبایل، تبلت
 • کار با تیم های بازاریابی و تحقیقاتی برای ترکیب عناصر برند و یافته های تحقیقات بازار مرتبط در وب سایت
 • ارتباط ایده های طراحی با استفاده از جریان های کاربر، جریان های فرآیند، نقشه های سایت، نمونه های اولیه و وایرفریم ها
 • گنجاندن قابلیت ها و ویژگی ها در وب سایت ها
 • طراحی صفحات نمونه شامل رنگ و فونت
 • تهیه طرح های طراحی و ارائه ساختار وب سایت
 • ارائه پشتیبانی داخلی و خدمات مشتریان خارجی در طول فرآیند ساخت فروشگاه اینترنتی

طراحان وب از کجا می آیند؟

طراحان وب از طیف گسترده ای از سوابق تحصیلی و حرفه ای هستند و بسیاری از افراد پس از شروع حرفه خود در توسعه وب، طراحی گرافیک یا سایر زمینه های مرتبط با طراحی بصری، به طراحی وب روی می آورند.

برای ورود به طراحی وب، لزوماً نیازی به مدرک لیسانس ندارید. اگرچه داشتن مدرک لیسانس در زمینه‌هایی مانند طراحی، ارتباطات یا بازاریابی نمی‌تواند آسیبی به همراه داشته باشد، اما بعید است که یک مدرک کالج چهار ساله به شما مهارت‌هایی را بدهد که برای استفاده در طراحی وب به آن نیاز دارید.

در عوض، اکثر طراحان وب که در این زمینه کار می کنند، اکنون راه های دیگری برای ایجاد مهارت های خود پیدا کرده اند. بسیاری تصمیم گرفتند در بوت کمپ های برنامه نویسی، دوره های صدور گواهینامه یا سایر دوره های آنلاین طراحی وب شرکت کنند تا مهارت های عملی و فنی لازم برای به دست آوردن شغل به عنوان طراح وب را بدست آورند.

همچنین بوت کمپ ها و دوره های زیادی به نقش های مشابه اختصاص داده شده است. بوت کمپ ها یا دوره های توسعه وب به دانش آموزان مهارت های لازم برای کدنویسی در زبان های برنامه نویسی مختلف را آموزش می دهند، در حالی که دوره های طراحی تجربه کاربری (UX) قطعاً برای ایجاد مجموعه مهارت های طراحان یا توسعه دهندگان وب مشتاق مرتبط است، زیرا اصول طراحی UX طراحی را دیکته می کند. از هر وب سایت یا صفحه وب که در حال حاضر ایجاد می شود. این همچنین به کارفرمایان نشان می دهد که شما به یادگیری ادامه داده اید.

ویژگی های یک طراح وب حرفه ای

حتی طراحی وب یک زمینه بزرگ است، بهترین طراحان وب تمایل دارند تا چیزهای مشترکی را فراتر از مجموعه مهارت های خود به اشتراک بگذارند. در اینجا مهمترین ویژگی های یک طراح موثر است:

1. آنها مشتاق پرتفوی خود هستند

ممکن است متوجه شوید که هر طراح وب خوب، زمان، انرژی و تلاش زیادی را برای ایجاد یک وب سایت نمونه کار عالی صرف می کند.

برای موفقیت به‌عنوان یک طراح وب، باید یک نمونه کار حرفه‌ای، حرفه‌ای و چشم‌نواز داشته باشید تا پروژه‌های گذشته‌ای را که به آنها افتخار می‌کنید به نمایش بگذارد و به هر مشتری یا کارفرمای احتمالی نشان دهد که می‌توانید همان جادو را برای آنها بچرخانید.

این نمونه کار طراحی وب باید متنوع باشد و تطبیق پذیری شما را به عنوان یک طراح وب نشان دهد. و چربی را کوتاه کنید - قطعاً رویکرد کیفیت بر کمیت ترجیح داده می شود.

 

2. حس تجاری خوب

طراحی سایت پورتال، به ویژه زمانی که در حال شروع کار خود هستند و بنابراین احتمال بیشتری برای زنده ماندن در کنسرت های مستقل دارند، باید در مورد تجارت، سر مناسبی بر روی شانه های خود داشته باشند.

هنگام مذاکره با یک شرکت بر سر قیمت گذاری، طراحان وب باید بدانند که قیمت رقابتی چیست و خدمات خود را به روشی رقابتی نسبت به سطح تجربه و موقعیت خود به بازار عرضه کنند. یک طراح وب خوب همچنین می داند که چگونه برای خدماتی که پیشنهاد می کند، بودجه، قیمت و برنامه واقعی ارائه دهد، عنصر دیگری که نیاز به کمی دقت در اعداد دارد.

طراحان وب فریلنسر نیز باید با قراردادها سر و کار داشته باشند، چیزی که بهترین طراحان آن را بی اهمیت نمی دانند. فقط به قیمت نگاه نکنید و هر چیزی را بدون روشن بودن شرایط امضا کنید.

3. آنها منظم هستند و به برنامه پایبند هستند

بهترین طراحان وب در طول یک دوره حرفه ای تعداد وب سایت هایی که طراحی کرده اند را از دست داده اند. با گذشت زمان، آنها فرآیندهای واضحی را توسعه دادند که بارها و بارها اصلاح شده است. در نتیجه، آنها می توانند به راحتی هر گونه دام یا اشتباه را زودتر شناسایی کنند - و از آن اجتناب کنند.

این مهم است زیرا زمان یک جنبه حیاتی از هر پروژه وب سایت است. یک طراح وب خوب باید سندی از روند توسعه وب سایت خود را به مشتریان ارائه دهد تا نشان دهد که آنها چگونه قصد ساختن یک وب سایت را دارند.

طراحان وب مؤثر همچنین هر زمان که با مشکلی مواجه شوند که می تواند ضرب الاجل ها را به خطر بیندازد، از قبل به ذینفعان اطلاع می دهند. اگرچه هرگز نباید ضرب الاجل را از دست داد، اما اگر این اتفاق نیفتد، طراحان وب خوب باید توضیح دهند که چرا نتوانستند به برنامه خود عمل کنند.

4. آنها انعطاف پذیر هستند

حتی با توجه به اهمیت رعایت ضرب‌الاجل‌ها، باید اذعان کرد که گاهی اوقات چیزهایی پیش می‌آیند که هیچ‌کس نمی‌توانست پیش‌بینی کند. چه مشتریانی که نظر خود را در مورد یک ویژگی طراحی تغییر می دهند و چه تیم توسعه وب به مشکلی در قسمت پشتی وب سایت پیشنهادی برخورد می کنند، یک طراح وب باید با ضربه های وارد شده به آن دست به کار شود و محدوده یا محتوای یک پروژه طراحی وب را تغییر دهد. پرواز.

همچنین برای طراحان وب بهتر است که در انواع وظایفی که انجام می دهند انعطاف پذیر باشند. کار طراحی وب روی یک وب‌سایت در نهایت می‌تواند وظایفی را که طراحان وب معمولاً انجام نمی‌دهند - مثلاً ایجاد محتوا یا سئو - را در بر بگیرد، اما اگر کسی با اشتیاق با این چالش‌ها روبرو شود، به نفع همه است.

5. مهارت های ارتباطی قوی دارند

طراحان وب خبره به روشی ساده و بدون اصطلاحات تخصصی با مشتریان صحبت خواهند کرد تا فناوری های وب و ایده های طراحی مورد نظرشان را توضیح دهند.

اگر طراحان وب نتوانند مفاهیم و اصطلاحات پیچیده را به مشتریان منتقل کنند - چه به صورت شفاهی یا کتبی از طریق ایمیل - به آنها برای برقراری ارتباط پیام شرکت از طریق طراحی خود اعتماد نخواهند داشت.

 

کار در طراحی وب به معنای تعامل با بسیاری از مشاغل مختلف است که اکثر آنها نقش های کاملاً متفاوتی دارند. مدیریت همه این روابط به صورت روان کاری است که همه طراحان وب بزرگ باید انجام دهند.

6. آنها پذیرای ایده هستند

به ناچار، مشتریان یا ذینفعان ایده هایی در مورد اینکه چگونه فکر می کنند وب سایت شرکتشان باید به نظر برسد، خواهند داشت. گاهی اوقات این ایده‌ها عالی خواهند بود و گاهی اوقات نمی‌شوند – اما وظیفه طراحان وب این است که به این ایده‌ها گوش دهند و در ادامه به وب‌سایت توجه کنند.

شما هرگز نمی دانید که ایده طراحی عالی بعدی از کجا می تواند بیاید. طراحان وب خوب همچنین وب را برای الهام گرفتن و کشف آخرین روندهای طراحی جستجو می کنند.

7. با جدیدترین ابزار طراحی آشنا هستند

ابزارهای جدید به طور مداوم در حال ایجاد، بهبود یا معرفی هستند تا به سهولت طراحی وب کمک کنند.

طراحان وب خوب متعهد هستند که دائماً استفاده از این ابزارها را بررسی کنند تا کارآمدتر و مؤثرتر شوند. این می‌تواند به معنای افزایش مهارت در دوره‌های آنلاین، کارگاه‌های آموزشی یا دوره‌های بوت‌کمپ باشد، یا صرفاً در وبینارها، آموزش‌های یوتیوب و وبلاگ‌هایی طراحی شود که می‌توانند آخرین نوآوری‌ها را پوشش دهند.

این ابزارها اغلب به طراحان وب این امکان را می‌دهند که به جای گیرکردن در علف‌های هرز و نگرانی در مورد وظایف کوچک‌تر، روی عناصر تصویر بزرگ وب‌سایت‌شان تمرکز کنند.

8. آنها حس طراحی و درک کاربران خود را دارند

احتمالاً ناگفته نماند که شما نمی‌توانید یک طراح وب خوب باشید مگر اینکه طراحی و نحوه جذاب کردن چیزها را از نظر بصری درک کنید، و به اصول مهم تئوری طراحی وب مانند تئوری رنگ، ساختار و تجربه کاربری اشاره نکنید.

طراحی UX، چه در عناوین رسمی طراحان وب باشد و چه نباشد، بخش مهمی از هر شغل طراحی است. طراحان وب می‌توانند در کفش‌های کاربران خود نفوذ کنند و بفهمند که آنها چه می‌خواهند و چگونه با تجربه وب‌سایت احتمالاً حرکت خواهند کرد.

این بدان معناست که طراحان وب باید از تحقیقات و تجزیه و تحلیل داده های کاربر که به آن دسترسی دارید استفاده کنند تا بتوانید تصمیمات آگاهانه ای در مورد طراحی و ساختار سایت بگیرید.

منبع: brainstation.io

 

1402/06/13
23:18:17
0.0 / 5
373
تگهای خبر: آنلاین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است