بازی لیزر تگ در ایران

ناسا در فکر توسعه یک بالگرد مریخی جدید است

ناسا در فکر توسعه یک بالگرد مریخی جدید است لیزر تگ: ناسا توسعه یک بالگرد جدید مریخی را برای بازگرداندن نمونه ها از سیاره سرخ در سر دارد.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، حالا کار برای طراحی یک بالگرد مریخ جدید ناسا در حال انجام می باشد. به لطف نزدیک به ۵۰ پرواز در سرتاسر دهانه جیزرو که توسط بالگرد مریخی نبوغ انجام شده است، محققان چیزهای زیادی برای ساخت یک هواگرد آینده نگرانه برای سیاره سرخ آموخته اند.
مریخ نورد استقامت ناسا قبلاً لوله های نمونه را در یک منطقه ویژه در مریخ انداخته است. ناسا و آژانس فضایی اروپا هم اکنون درحال طراحی یک کمپین مشترک بازگشت نمونه مریخ هستند که نمونه هایی از سنگ های مریخ و سنگ پوشه را جمع آوری کرده و به زمین بازمی گرداند. این کمپین شامل دو بالگرد بازیابی نمونه مریخ است که لوله های نمونه از پیش پر شده را بازیابی کرده و به موشک در انتظار تحویل می دهد که سپس آن نمونه ها را در مدار مریخ قرار می دهد.
هاوارد فایر گریپ، مهندس ارشد پرواز هوایی در لابراتوار پیش رانش جت ناسا، آزمایشگاهی که توسعه بالگرد نبوغ را برعهده داشته، گزارش داد که کار بر روی یک سیستم هوایی جدید شبیه «نبوغ» برای بازگشت نمونه مریخ در حال انجام می باشد.
گریپ طرح هایی را برای چگونگی تطبیق و توسعه سیستم هدایت، ناوبری و کنترل «نبوغ» برای بالگردهای بازیابی نمونه مریخ طرح ریزی کرده است. او اظهار داشت که طراحی «نبوغ» هسته سیستم جدید را تشکیل می دهد، اما برای پشتیبانی از مفهوم بازیابی نمونه عملیات، به طور عمده در حوزه های هدایت و ناوبری، بروزرسانی هایی لازم است.
گریپ تصریح کرد که هم اکنون جزئیات در ارتباط با یک بالگرد رباتیک جدید برای مریخ مفهومی است و جزئیات در خلال چندین سال آینده و با رشد طراحی ادامه خواهد یافت.
راه پیش رو چقدر چالش برانگیز است؟
گریپ در مصاحبه ای اظهار داشت: هیچ کاری که ما انجام می دهیم، آسان نیست و این هم آسان نیست. دشوار می باشد، اما ما فکر می نماییم که با تلاش، قابل انجام است. چالش اصلی در اینجا جرم است. ما هوای بسیار کمی برای کار روی مریخ داریم. این بلافاصله مقدار جرمی را که می توانیم حمل نماییم، محدود می کند.
طراحی اولیه یک بالگرد مریخ توسط ده ها پرواز نبوغ پشتیبانی می شود. گریپ اظهار داشت: مسئله، تنظیم و تطبیق عناصر جدید برای انجام کارهای بیشتر در مریخ خواهد بود.
هر یک از این بالگردها دارای چرخ و یک بازوی ربات کوچک خواهند بود. گریپ با اشاره به اینکه تصمیم برای پرواز این مأموریت نهایی نشده است، اظهار داشت: همه چیز مفهومی است.
به نظر گریپ، آینده وسایل نقلیه هوابرد در مریخ و بخصوص استفاده از آنها بعنوان ابزاری برای خدمه اعزامی انسانی، روشن است.
بالگرد مریخی ناسا حدودا دو سال است که مأموریت خویش را شروع کرده و به صورت گسترده ای پا را از پارامترهای اصلی مأموریت خود فراتر گذاشته است.
بالگرد نبوغ در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ همراه با مریخ نورد استقامت (Perseverance) ناسا به مریخ رسید. در روز ۱۹ آوریل همان سال، «نبوغ» نخستین پرواز کنترل شده ی خارج از زمین را انجام داد.
ناسا این بالگرد را طراحی کرد تا نشان دهد که پرواز کنترل شده در مریخ امکان پذیر است و نشان دهد که مأموریت های آینده می توانند از هواپیماهای پهپادمانند برای اکتشاف منظومه شمسی استفاده نمایند. ناسا در ابتدا قصد داشت این بالگرد کوچک چهار پوندی (۱.۸ کیلوگرمی) را پنج بار به پرواز در آورد.
با این وجود، بعد از چند پرواز اولیه، ناسا متوجه شد که این بالگرد بسیار فراتر از انتظارات عمل می کند و آژانس فضایی آغاز به استفاده از آن بعنوان یک پیشاهنگ هوایی برای مریخ نورد استقامت کرد که در راه خود در اطراف دهانه جیزرو (Jezero) در مریخ در جستجوی نشانه هایی از حیات میکروبی باستانی است.
مریخ نورد استقامت در مأموریت خود برای یافتن ردپایی از حیات میکروبی در مریخ به جمع آوری نمونه های زیادی پرداخته است. این نمونه ها در نهایت در ناحیه ای از مریخ قرار می گیرند، در دهه ۲۰۳۰ از راه یک مأموریت بازگشت نمونه مشترک ناسا و آژانس فضایی اروپا به زمین بازگردانده می شوند. داده های جمع آوری شده توسط استقامت و نبوغ به دانشمندان کمک می نماید تا دهانه جیزرو در مریخ را بهتر درک کنند.
پنجاهمین مأموریت نبوغ
این بالگرد اخیرا پنجاهمین مأموریت خویش را انجام داد. بالگرد مریخی نبوغ ناسا اخیرا پنجاهمین پرواز خویش را بر روی مریخ به پایان رساند. نبوغ ۱۳ آوریل پرواز کرد و مسافتی بیشتر از ۱۰۵۷.۰۹ فوت (۳۲۲.۲ متر) را در ۱۴۵.۷ ثانیه طی کرد. این بالگرد همینطور پیش از فرود در نزدیکی دهانه بلوا (Belva) با عرض نیم مایل (عرض ۸۰۰ متر) به رکورد ارتفاع ۵۹ فوتی (۱۸ متری) دست یافت.
منبع:

1402/01/26
15:33:01
0.0 / 5
350
تگهای خبر: بازی , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است