بازی لیزر تگ در ایران

جزئیات خدمات ارتباطی برای زائرین اربعین

جزئیات خدمات ارتباطی برای زائرین اربعین به گزارش لیزر تگ، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در مرز مهران بالن های ارتباطی قرار داده ایم تا به صورت مجانی اینترنت ۳۰۰۰ کاربر را عرضه دهد؛ همینطور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با موکب داران مذاکراتی برای عرضه اینترنت به زائرین داشته است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، امیر لاجوردی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت- که در یک برنامه تلویزیونی حضور یافته بود با بیان این مطلب اظهار نمود: وزارت ارتباطات در این عرصه تسهیل گر و راهبر بخش های خصوصی است تا بتواند خدمات ویژه اربعین را عرضه کنند. زائرین گرامی می توانند برای مشاهده خدمات به سایت رجوع کنند.
وی اظهار داشت: نخستین و مهم ترین خدماتی که زائرین می توانند از آن استفاده نمایند اعلان وضعیت است. کاربران می توانند از این توانایی بدون اینترنت و فعال سازی رومینگ در کشور عراق از آن استفاده نمایند. همچون برنامه بله، این خصوصیت که در اپلیکیشن مذکور قرار دارد احتیاج به رومینگ دارد اما بدون اینترنت یعنی هموطنان می توانند با فعال سازی رومینگ و به صورت کاملا مجانی با دیگر کاربران که در داخل ایران یا عراق هستند ارتباط برقرار کنند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: زائرین می توانند در مکان هایی که قرار دارند موقعیت خویش را ثبت کنند و به کمک کد دستوری آخرین مکان خویش را در اختیار دیگران قرار دهند. همینطور کاربران می توانند به صورت برخط و لحظه ایی گروه یا کانالی را ایجاد کرده، افرادی را عضو و موقعیت مکانی را در آن ارسال نمایند. این توانایی نیازی به اینترنت ندارد، اما باید رومینگ فعال باشد.
لاجوردی در رابطه با قابلیت تماس پلاس پیام رسان سروش اظهار داشت: کاربران می توانند در صورت وجود اینترنت با داخل کشور تماس برقرار کنند. تماس به چند روش صورت می گیرد؛ زائرین می توانند با این توانایی هم به کسانی که داخل کشور از برنامه سروش پلاس استفاده می نمایند وهم افرادی که این اپلیکیشن را ندارند ارتباط برقرار کنند.
او در رابطه با پیام رسان گپ اعلام نمود: این پیام رسان همچون اپلیکیشن بله امکان اشتراک موقعیت را به کاربران عرضه می دهد. همینطور زائرین با استفاده از خصوصیت تماس صوتی و تصویری این پیام رسان می توانند با یکدیگر تماس بگیرند. کاربران برای این توانایی باید گپ را نصب کنند.
لاجوردی در پاسخ به سوال میزان رضایتمندی زائرین اظهار داشت: ما میزان خدمت رسانی ارتباطی را به سه بخش تقسیم کرده ایم؛ راه های ارتباطی در جنوب شرقی که زائرین پاکستانی وارد کشور می شوند تقویت شده است، در مرزهای پنج گانه غربی کشور ارتباطات همراه را تقویت کرده و در اپراتورها ۴۰ سایت سیار قرار داده ایم تا میزان کیفیت ارتباطات افزایش یابد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور اعلام نمود: در مرز مهران بالن های ارتباطی قرار دادیم تا به صورت مجانی اینترنت ۳۰۰۰ کاربر را عرضه نماید. همینطور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با موکب داران مذاکراتی برای عرضه اینترنت به زائرین داشته است.
وی بیان نمود: زائرین توجه داشته باشند، هنگامی که وارد عراق می شوند به علت تداخل فرکانس اپراتورهای داخلی با عراق تا پنج کیلومتر مبتلا به اختلال می شوند، اما هرچه به کربلا نزدیک می شوند این تداخلات کمتر می شوند.
به قول لاجوردی از مرز ایران و عراق تا نجف چهار ایستگاه اینترنت تعبیه شده که به کاربران وای فای مجانی را عرضه می دهد؛ همینطور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قابلیت مبتنی بر مکان را به زائرین عرضه کرده است تا اپراتورها با استفاده از این خصوصیت به آنها هزینه های مکالمه و اینترنت را اطلاع رسانی کرده است.
جزییات خدمات ارتباطی برای زائرین
همینطور طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیر ساخت در رابطه با دیگر خدمات درنظر گرفته شده برای زائرین اظهار نمود: زائرین عزیز بمحض این که وارد مرز عراق می شوند با استفاده از سرویسهای مکان پایه یا LBS، برای آنها پیامی ارسال می شود که وارد کشور عراق شده اید و سرویس رومینگ برای شما فعال گشته است که با کسب این اطلاع می توانند هزینه های ارتباطی خویش را مدیریت کنند.
وی افزود: همینطور برای زواری که به صورت پیاده از مرزی های غربی و جنوب غربی قصد پیاده روی تا نجف را دارند سه ایستگاه اینترنت مجانی در ورودی شهرها در نظر گرفته شده است. این امکانات با همکاری وزارت اتصالات عراق، اپراتورهای عراقی و بسیج مردمی عراق فراهم شده است؛ برای فراهم کردن شرایط مناسب جهت عرضه خدمات با هر یک از این سه بخش به صورت مفصل مذاکراتی صورت گرفته است. هم اکنون هم با کمک بسیج مردمی عراق، در ۳۱ نقطه از مسیر پیاده روی در خاک عراق، اینترنت مجانی مبتنی بر وای فای در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: در راه نجف به کربلا یا مسیر «طریق»، حدود ۲۰ موکب وجود دارد که خدمات اینترنت مجانی عرضه می دهند که این خدمات از تهران و به صورت لحظه ای رصد می شود. در داخل شهرهای کربلا و سامرا هم خدماتی به همین شکل عرضه می شود.
لاجوردی در ادامه بابیان این که در داخل عراق جدا از اینترنت وای فای، امکان استفاده از اینترنت دیتای سیمکارت از راه سیمکارت های ایرانی و عراقی وجود دارد اظهار داشت: اگر زائرین از سیمکارت ایرانی استفاده نمایند امکان دریافت خدمات از سه اپراتور را دارند. یکی از مشکلاتی که قبلاً در ارتباط با استفاده از سیمکارت های ایرانی وجود داشت این بود که وقتی زائرین کشورمان وارد خاک عراق می شدند، به علت عدم آگاهی امکان داشت دیتای خویش را روشن کنند و با فعال شدن خودکار رومینگ، اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی، اینترنت آنها را مصرف می کرد و مجبور بودند هزینه گزافی را بپردازند.
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت تشریح کرد: بعضی از اپراتورهای کشور سال جاری درصورتی که بسته ای توسط کاربران و زائرین عزیز خریداری نشود، سرعت رومینگ را محدود کرده اند اما برای حل این مشکل اپراتورها برای کاهش هزینه ها و بهبود سرعت، بسته هایی را عرضه کرده اند. این بسته ها شامل بسته های نامحدود و اقتصادی زائر است که برای اطلاع از جزئیات آن کاربران می توانند به پایگاه های اطلاع رسانی اپراتورها رجوع کنند.
وی در رابطه با استفاده از سیمکارت های عراقی هم اظهار داشت: در ارتباطات با بحث استفاده از سیمکارت عراقی اولین مساله قیمت خدمات این سیمکارت ها با سیمکارت های ایرانی است و این که در مقام مقایسه کدام سیمکارت به صرفه تر است. در شرایط فعلی با بسته هایی که اپراتورهای کشورمان معرفی کرده اند، عملاً تفاوت چندانی مشاهده نمی شود؛ ازاین رو پیشنهاد ما اینست که زائرین عزیز در داخل عراق به صورت پیش فرض از اپراتورها و سیمکارت های ایرانی استفاده نمایند.
لاجوردی در رابطه با نتیجه مذاکرات با طرف عراقی برای کاهش هزینه های رومینگ هم اظهارکرد: به دنبال مذاکرات فشرده ای که با وزارت اتصالات عراق و اپراتورهای این کشور داشتیم سال جاری تا حدودی در مقایسه با سالهای گذشته شاهد کاهش هزینه رومینگ بودیم ولی آن چنان که برای کاربران و زائرین عزیز محسوس باشد نبوده است چونکه اپراتورهای عراقی به علت مسائل اقتصادی حاضر به کاهش بیشتر هزینه ها نبودند.
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: بر همین مبنا سال جاری تأمین وای فای مجانی در راه راهپیمایی اربعین را خیلی جدی تر از قبل دنبال کردیم و خوشبختانه با کمک بسیج مردمی و وزارت ارتباطات عراق پوشش مناسبی بوجود آمده است.
لاجوردی در ادامه در تشریح عرضه خدمات برپایه فناوری در طول مراسم راهپیمایی اربعین هم اظهار داشت: وزارت ارتباطات سال جاری برای مراسم اربعین بحث راهبری و تسهیلگری عرضه خدمات برپایه فناوری توسط بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان را در دستور کار قرار داده است.
وی بیان نمود: اپلیکیشن فانوس سال جاری آماده ارائه ی خدمت به زائرین است. زائرینی که مایل هستند در نقش خادم در حوزه های مختلف حضور پیدا کنند از قبیل آشپزی، پرستاری، نظافتی و... می توانند به این اپلیکیشن رجوع کنند و خدمت داوطلبانه خود به زوار را مشخص کنند.
معاون وزیر ارتباطات در تشریح سایر خدمات برپایه فناوری در مراسم اربعین اظهار داشت: مبحث دیگر و دسته دیگر از خدماتی که عرضه می شود بحث انتقال زائرین به مرزهای غربی و جنوب غربی با استفاده از اپلیکیشین های اسنپ و ماکسیم است. زائرین عزیز می توانند با رفتن به اپلیکیشین ها و برنامک های حمل و نقل درون شهری برای سفر به مرز با کشور عراق از خدماتی که عرضه می شود استفاده نمایند.
لاجوردی اضافه کرد: خدمت دیگر توسط برنامک «به همراه» عرضه می شود که این توانایی را فراهم نموده تا اگر زائری با وسیله شخصی قصد عزیمت به نقاط مرزی را دارد و تمایل داشته باشد که فرد دیگری را با دریافت مبلغی به مرز برساند مشخصات خود و وسیله نقلیه را ثبت کند تا سایر زوار بتوانند با پرداخت هزینه مشخص شده با این فرد خویش را به مرز برسانند.
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیر ساخت در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در بحث مسیریاب هم خوشبختانه اپلیکیشین های خوبی در کشور وجود دارد که اغلب آنها قابلیت عرضه خدمات آفلاین را دارند؛ ازاین رو پیشنهاد می شود زائرین عزیز قبل از ورود به عراق این نقشه ها را دانلود کنند تا در شرایط خاص و عدم دسترسی به اینترنت بتوانند از راه جی پی اس و حتی بدون احتیاج به اینترنت مسیر خویش را پیدا کنند.
لاجوردی در رابطه با خدماتی که وزارت ارتباطات در لایه پست عرضه می دهد هم اظهار داشت: شرکت ملی پست امکان دریافت کالاهای مفقودی را با برگزاری موکب هایی در راه پیاده روی اربعین فراهم نموده است تا زائرین بتوانند با رفتن به این نقاط به کالاهای مفقودی خود دسترسی پیدا کنند یا کالاهای پیدا شده را تحویل دهند.
وی در خاتمه اظهار داشت: خدمت دیگری که شرکت ملی پست در این ایام عرضه می دهد بحث انتقال تجهیزات و وسایل به داخل ایران است. این خدمت به این شکل است که اگر در در انتها سفر، فرد یا افراد کم توانی قادر نیستند کوله باری که با خود به عراق برده اند را در راه برگشت به ایران حمل کنند شرکت پست این امکان را فراهم نمود است که این افراد به مکان هایی که در طول مسیر مشخص شده رجوع کنند و کوله بار خویش را تحویل دهند و پست کشورمان از عراق این مرسولات را به داخل کشور ارسال می کند.
منبع:

1401/06/23
10:49:16
0.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است