بازی لیزر تگ در ایران

کمبود متخصص امنیت سایبری روز به روز بحرانی تر می شود

کمبود متخصص امنیت سایبری روز به روز بحرانی تر می شود لیزر تگ: کمبود نیروی متخصص در زمینه امنیت سایبری به یک بحران در عرصه امنیت سایبر مبدل شده و شرکت های مختلف در تلاش هستند به هر نحو ممکن بر این بحران غلبه کنند.به گزارش لیزر تگ به نقل از زد دی نت، سرمایه گذاری اندک دراین زمینه و عدم رغبت برای تحصیل در زمینه امنیت سایبری سبب شده تا خیلی از مؤسسات و نهادهای دولتی و خصوصی در سراسر جهان برای تامین نیروی متخصص در بخش مورد اشاره گرفتار مشکل شوند و فشار کار زیادی به فعالان در این بخش تحمیل شود.
دورکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا باعث شده تا چالش های بیشتری برای تامین امنیت زیرساخت های شبکه ای به وجود آید و یک مطالعه جهانی دراین زمینه که توسط انجمن امنیت سیستم های اطلاعاتی و مؤسسه تحلیل گر گروه استراتژی شرکت های تجاری انجام شده، نشان میدهد کمبود سرمایه گذاری در زمینه تامین امنیت سایبری در کنار چالش فشار کاری می تواند شرایط را در این بخش بحرانی تر کند.
بررسی مورد اشاره که بوسیله گفتگو با بیش از ۵۰۰ متخصص امنیت سایبری در سراسر جهان انجام شده، نشان میدهد از نظر ۵۷ درصد از پاسخ دهندگان کمبود نیروی ماهر در زمینه امنیت سایبری بر روی سازمان های مختلف حرفه ای تأثیر منفی گذاشته است. ۱۰ درصد از پاسخ دهندگان این تأثیر را بسیار جدی دانسته اند.
۶۲ درصد از پاسخ دهندگان هم گفته اند که کمبود نیروی متخصص فشار کار فعالان در زمینه امنیت سایبری را افزایش داده است. ۳۸ درصد از این متخصصان اعلام نموده اند این وضعیت بر سلامت روانی آنها تأثیر منفی گذاشته است.
بر اساس این گزارش نبردهای سایبری ناشی از حملات باج افزاری در خیلی از مشاغل چالش های ویرانگری به وجود آورده و هم اکنون متخصصان امنیت سایبری با بزرگترین تهدیدها به چالش کشیده شده شده اند ۵۰ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند افزایش دورکاری به سبب شیوع ویروس کرونا موجب افزایش استرس و بیشتر شدن نگرانی های حرفه ای آنها شده است.


منبع:

1400/05/14
11:44:30
0.0 / 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است