بازی لیزر تگ در ایران
با هشدار چند كشور اروپایی؛

فشار بر شركتهای فناوری برای مقابله با سواستفاده آنلاین از كودكان

فشار بر شركتهای فناوری برای مقابله با سواستفاده آنلاین از كودكان لیزر تگ: چند کشور اروپایی معتقدند شرکت های فناوری همچون گوگل و فیسبوک باید درباره اقدامات مقابله با سواستفاده جنسی آنلاین از کودکان شفاف تر عمل کنند و اقدامات قدرتمندتری انجام دهند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از پرس اسوسیشن، بگفته وزیر کشور انگلیس شرکت های بزرگ فناوری مانند فیسبوک و گوگل باید اقدامات قدرتمندتری مقابل سواستفاده جنسی از کودکان در فضای آنلاین انجام دهند. «پریتی پتل» وزیر کشور انگلیس همراه دیگر وزرای کشورهای عضو اتحادیه «فایو آیز» اعلام نمود شرکت های فناوری باید درباره پیشرفت خود در مبارزه با چنین محتوایی شفاف تر عمل کنند. این اتحادیه شامل وزرای آمریکا، کانادا، نیوزلند و استرالیا و انگلیس است که طیف گسترده ای از اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. سال قبل برخی از شرکت های اینترنتی بزرگ «اصول داوطلبانه ای برای مقابله با سواستفاده جنسی آنلاین از کودکان» امضا کردند. این سند توسط ۵ کشور مذکور تهیه شده بود و چهارچوبی برای مقابله با چنین محتوایی برای شرکتها فراهم می کرد. همین طور این سند شامل دستورالعملی جهت بررسی فرایندهای ایمنی و چگونگی اتخاذ گام هایی برای جلوگیری از اشتراک گذاری محتوای مربوط به سواستفاده بود.
اما در جلسه جدید این ۵ کشور، وزرا از شرکت های فناوری خواستند شفاف تر عمل کنند. همین طور وزیر کشور انگلیس به نگرانی هایی درباره تأثیر رمزگذاری سر به سر اشاره نمود که فیسبوک می خواهد در خدمات مختلف خود همچون فیسبوک مسنجر و اینستاگرام از آن استفاده نماید.
در این جلسه اشاره شد رمزگذاری سر به سر احتمالاً سبب می شود گزارش های مربوط به سواستفاده جنسی از کودکان به «مرکز ملی کودکان گمشده و مورد استفاده قرار گرفته» تا۷۰ درصد کم شود.


منبع:

1400/01/21
12:03:48
0.0 / 5
869
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است