بازی لیزر تگ در ایران

انتشار كتابی درباره زبان برنامه نویسی آر

انتشار كتابی درباره زبان برنامه نویسی آر لیزر تگ: كتاب «تجزیه و تحلیل آماری داده ها با استفاده از زبان برنامه نویسی آر» منتشر گردید.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، این كتاب با گردآوری و ترجمه فرشته شعبانی مقدم و زهرا سادات شهرآبادی در ۱۲ فصل و با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه در سازمان انتشارت جهاد دانشگاهی انتشار یافته است.
در معرفی این كتاب عنوان شده است: «آر» یك زبان برنامه نویسی متن-باز برای انجام محاسبات، تحلیل و رسم نمودار است كه انواع روش های یادگیری ماشین، تحلیل های آماری و روش های بصری سازی داده ها را پشتیبانی می كند.
امكانات گرافیكی، محاسباتی، تحلیلی و... این محیط نرم افزاری به واسطه بسته های تكمیلی (Package) عرضه شده توسط كاربران حرفه ای، حمایت شده و توسعه می یابد.
بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته، تحلیلگران حرفه ای تحلیل داده معتقدند یادگیری این زبان برنامه نویسی نسبت به سایر ابزارهای موجود مانند SAS و زبان هایی مانند Phyton ارجحیت دارد و از خصوصیت های ممتازی نسبت به آن ها برخوردار می باشد. بدون تردید ماهیت متن-باز این زبان برنامه نویسی و توسعه مجانی و گسترده توابع مورد نیاز برای تحقیقات و پژوهش های در رابطه با تحلیل و بصری سازی داده چشم انداز روشنی را برای این زبان برنامه نویسی رقم خواهد زد.
بر اساس بررسی های صورت گرفته، به رغم مطالب آموزشی عرضه شده در قالب وبلاگ، سایت، جزوه و كتاب برای معرفی این زبان برنامه نویسی در ایران، همچنان عرضه یك بسته آموزشی جامع از نحوه برنامه نویسی و استفاده از توابع R توأم با عرضه توضیحات تحلیلی لازم برای آموزش اصول پایه انجام پژوهش­ های آماری ضروری به نظر می رسید. ازاین رو كتاب «تجزیه و تحلیل آماری داده ها با استفاده از زبان برنامه نویسی R» با عنایت به منابع موجود یكی از مناسب ترین مراجع، برای یادگیری نحوه برنامه نویسی R به همراه آموزش كامل منطق و اصول پایه تحلیل آماری با گفتاری ساده و همراه با بررسی مثال­ های واقعی حوزه تحقیقات زیستی است.
علاقه مندان به كسب اطلاعات بیشتر می توانند به كانال تلگرام پشتیبان كتاب به آدرس @Statistical_Analysis_Using_R
مراجعه كنند و برای تهیه كتاب می توانند با مركز فروش سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به شماره 66487625 تماس بگیرند. خرید اینترنتی كتاب هم با استفاده از فروشگاه های اینترنتی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و دیجی آموز میسر است.1396/11/10
17:26:56
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است