بازی لیزر تگ در ایران
با اعلام مقررات جدید

فعالیت فیس بوك و واتساپ در هند دشوارتر شد

فعالیت فیس بوك و واتساپ در هند دشوارتر شد لیزر تگ: هند مقررات جدیدی برای ساماندهی محتوا در شبکه اجتماعی اعلام نمود تا فیس بوک، واتساپ و سایر شبکه های اجتماعی را وادار کند در مقابل درخواست های قانونی برای حذف فوری پست ها و در اختیار گذاشتن جزئیات ارسال کنندگان پیام ها پاسخگو باشند.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، این مقررات قسمتی از تلاش دولت ناسیونالیست نارندرا مودی، نخست وزیر هند برای تشدید کنترل روی غول های فناوری است و به دنبال امتناع اخیر توییتر از دستور دولت هند برای حذف محتوای مربوط به اعتراض کشاورزان اعلام شدند.

هند بزرگترین بازار فیس بوک و واتساپ از نظر شمار کاربران است.

مقررات جدید اعلام شده از طرف دولت هند از نظر حقوقی قابل اجرا هستند و شرکت های رسانه اجتماعی را ملزم می کند مکانیزم رسیدگی به شکایات را ایجاد کنند و در مدت سه ماه مدیران جدیدی برای هماهنگی با مقامات اجرای قانون منصوب کنند.

راوی شانکار پراساد، وزیر فناوری اطلاعات هند در تشریح این مقررات به خبرنگاران اظهار داشت: شرکت های رسانه اجتماعی باید بیشتر مسئول و پاسخگو باشند.

طبق این مقررات، اگر شرکت های رسانه اجتماعی دستور قانونی دریافت نمودند باید در اسرع وقت محتوا را حذف نمایند و این اقدام نباید بیش از ۳۶ ساعت زمان ببرد. شرکتها باید با تحقیقات یا سایر بررسی های سایبری مربوط به وقایع در مدت ۷۲ ساعت از زمان دریافت درخواست همکاری کنند.

وزیر فناوری اطلاعات هند اظهار داشت: این مقررات شرکتها را وادار می کند بعد از دریافت حکم قانونی، نام ارسال کنندگان پست یا پیام را اعلام کنند.

به گفته منابع صنعتی، این اقدام واتساپ را نگران خواهدنمود و این سرویس پیام رسان با فشار رو به رشد دولت هند برای اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به کسانی که اطلاعات نادرست را بوسیله این پلت فرم منتشر می کنند، روبرو می شود.

فیسبوک اعلام نمود از مقرراتی که راه هایی را برای پرداختن به چالشها در وب تجویز می کنند، استقبال می کند اما واتساپ و توییتر در این زمینه اظهار نظر نکردند.

شرکت های فناوری در سراسر جهان تحت تفحص فزاینده ای قرار گرفته اند. فیس بوک هفته گذشته بعد از مسدودکردن فیدهای خبری در استرالیا که به دنبال اختلاف با دولت این کشور بر سر سهیم کردن ناشران رسانه ای در درآمد تبلیغاتی صورت گرفت، با انتقاد گسترده سیاستمداران و ناشران جهانی روبرو شد. این اقدام موجب تغییرات دقیقه آخری در قانونی شد که روز پنج شنبه در استرالیا تصویب گردید و شرکت هایی نظیر گوگل و فیس بوک را ملزم می کند برای نمایش محتوای شرکت های رسانه ای، به آنها پول بپردازند. کشورهای انگلیس و کانادا قصد دارند اقدام مشابهی را دنبال کنند.

مقررات هند همین طور پلت فرم های پخش ویدیو مانند نت فلیکس و پرایم ویدیوی آمازون را وادار می کند محتوا را برمبنای سن کاربران در پنج گروه رده بندی کنند.

بر اساس گزارش رویترز، رسانه های خبری آنلاین هم تحت مقررات جدید ساماندهی خواهند شد و وزارت اطلاعات و برادکستینگ یک سیستم نظارتی به وجود می آورد.

منبع:

1399/12/09
15:12:22
0.0 / 5
950
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است