بازی لیزر تگ در ایران

سیگنال های تداخل مرزی در آب های جنوب كشور برطرف شد

سیگنال های تداخل مرزی در آب های جنوب كشور برطرف شد به گزارش لیزر تگ مدیركل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق از رفع ۸۶ مورد تداخل مرزی در نواحی آبی جنوب كشور در طول شش ماهه اول سال جاری اطلاع داد.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، علی اصغر ترحم با اشاره به اینکه عمده ترین تداخلات مرزی در نواحی مرز آبی نزدیک به جزیره کیش، بندرعباس، بندر چابهار، کنارک، بندرجاسک و... بود، اظهار داشت: سیگنال های تداخلی بیشتر از سمت کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند عمان، امارات، قطر و...، بر روی تکه باندهای واگذار شده به شبکه های سلولی مشاهده شده است که تلاش کردیم با هماهنگی دفتر سازمان های تخصصی بین المللی و نظارت بر طیف رگولاتوری، عواملی که سبب ایجاد تداخل می شود را بررسی و رفع نماییم.
وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف ذاتی رگولاتوری حفظ و صیانت از فضای فرکانسی کشور است، اظهار داشت: بدین منظور طیف های فرکانسی با استفاده از سامانه های پایش رادیویی شامل ایستگاه های ثابت، سیار و نیمه سیار به صورت آنلاین رصد و پایش می شود و در آخرین پایش رادیویی نوار مرزی به طول ۲۵۰۰ کیلومتر از مرزهای منطقه جنوب شرق با کشورهای حوزه خلیج فارس، پاکستان و افغانستان در طول ۱۲ روز انجام شده است.
ترحم درباره نتایج انجام پایش طیف فرکانسی عنوان کرد: نظارت و کنترل فرکانس های واگذار شده به بهره برداران به صورت کنترل از راه دور، شناسایی فرکانس های غیرمجاز و پیشگیری از فعالیت آنها، دستیابی به تعداد کانال های فرکانسی مجاز و غیرمجاز و فعال و غیرفعال و بررسی و رفع تداخلات فرکانسی همچون نتایج انجام پایش طیف فرکانسی است.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق پایش پوشش شبکه مخابرات سلولی در مرزها را یکی دیگر از وظایف رگولاتوری عنوان نمود و اظهار داشت: این مسئله از موضوعات مهم سازمانهای قانونگذار بین المللی مانند ITU و نهادهای قانونگذار کشورهاست و با عنایت به این که پوشش در مرز تنها به اپراتورهای داخلی مربوط نیست، به منظور پیشگیری از افت کیفیت سرویس در مرزها، تداخل مخرب و رومینگ ناخواسته برای کاربران، باید توافق و برنامه ریزیهای لازم میان اپراتورهای تلفن همراه کشورهای هم مرز صورت گیرد.
ترحم عنوان کرد: در دسترس بودن شبکه، مهمترین شاخص کیفیت سرویس برای کاربران در مرزهاست، چون که در صورت در دسترس بودن شبکه داخلی احتمال رومینگ ناخواسته برای کاربران کاسته می شود و برای اطمینان از در دسترس بودن شبکه باید سطح شدت میدان ارسالی از سمت ایستگاههای فرستنده دو کشور هم مرز بگونه ای تنظیم شود که احتمال تداخل مخرب و رومینگ ناخواسته کاهش پیدا کند.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق اضافه کرد: کاربران شبکه های تلفن همراه در نواحی مرزی معمولاً به صورت ناخواسته وارد شبکه سلولی کشورهای همسایه شده و به علت رومینگ، هزینه های زیادی را متحمل می شوند. علاوه بر این، در این نواحی گاهی به دلیل نبود پوشش دهی شبکه داخلی و سطح سیگنال کافی برای کاربران و یا سطح بالای سیگنال از اپراتور کشور همسایه، تلفن همراه مشترکان به شبکه خارجی متصل می شود و به صورت غیرعمدی رومینگ رخ می دهد.
وی اظهار داشت: مناطق نه گانه اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به منظور آگاهی از وضعیت طیف فرکانسی مورد استفاده توسط شبکه های سلولی در نواحی مرز آبی و خشکی و همینطور صحت سنجی رعایت تفاهم نامه های جاری از جانب کشورهای همسایه، موظفند تا برپایه برنامه ارسالی از جانب دفتر نظارت بر طیف رگولاتوری، دو بار در سال در مناطق مرزی درایوتست انجام دهند که فاصله بین این دو تست نباید کمتر از چهار ماه باشد. بر همین مبنا اداره کل تنظیم مقررات منطقه جنوب شرق درایوتست دریایی را به طول ۱۶۲۰ کیلومتر در دو مسیر رفت و برگشت آبهای خلیج فارس و تحلیل داده ای اپراتورهای فعال در این محدوده انجام داده است.
منبع:

1399/07/06
18:47:23
5.0 / 5
1639
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است