بازی لیزر تگ در ایران

فرار مالك تیك تاك از پرداخت میلیون ها دلار خسارت

فرار مالك تیك تاك از پرداخت میلیون ها دلار خسارت لیزر تگ: مالك چینی اپلیكیشن ویدیویی تیك تاك پیشنهاد حل و فصل یك شكایت گروهی پیرامون نقض حریم خصوصی مصرف كننده در آمریكا را داده كه پیگیری آن ممكنست این شركت را به پرداخت صدها میلیون دلار خسارت محكوم كند.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، طبق اسناد دادگاه فدرال شیکاگو، وکلای شرکت بایت دنس و نمایندگان مصرف کنندگان آمریکایی به توافقی دراین زمینه رسیده اند که مشروط به شرایط خاصی است تا ادعاها درباره ضبط غیرقانونی تصاویر اسکن صورت کودکان و ارسال اطلاعات محرمانه آنها به کاربران بزرگسال در چین را حل و فصل کنند. این وکلا اظهار کرده اند قصد دارند پیشنهاد توافق نهایی را در مدت ۹۰ روز ارائه نمایند.

اما در این بین یک مشکل وجود دارد و ممکنست توافق مذکور به نتیجه نرسد برای اینکه وکلای نماینده مصرف کنندگان در کالیفرنیا معترض شده اند که در مذاکرات حل و فصل این دعوای قضایی حضور نداشته اند.

مالک تیک تاک همزمان با کوشش برای حل و فصل شکایت گروهی، در نیمکره غربی زیر سایه شک و ظن مقابل تیک تاک و خطرناک بودن آن برای مصرف کنندگان رفته است. در صورتیکه بایت دنس این ادعا که تحت کنترل دولت چین قرار دارد یا اطلاعات شخصی کاربرانش در خطر است را تکذیب کرده اما با تحقیق و تفحص سنگین رگولاتورها در آمریکا و اروپا روبروست.

در این بین، شرکت مایکروسافت تحت فشار شدیدی برای حل نگرانیهای حریم خصوصی و امنیتی مربوط به خرید احتمالی تیک تاک تا مهلت ۱۵ سپتامبر تعیین شده توسط ترامپ قرار دارد. یک خریدار دیگر تیک تاک، شرکت اوراکل است که پیشنهادش برای خرید کارهای آمریکایی تیک تاک از حمایت ترامپ برخوردار شده است. هر کدام از این دو شرکت که تیک تاک آمریکا را خریداری کنند مجموعه شکایتهایی که از جانب میلیونها مصرف کننده تنظیم شده اند را به ارث نخواهند برد.

وکلای بایت دنس در پرونده شیکاگو اعلام نمودند بدنبال دستور ششم اوت ترامپ برای ممنوعیت فعالیت تیک تاک در آمریکا و حساسیت پیرامون خرید احتمالی این شرکت، لازم است شرایط توافق حل و فصل شکایت تا زمان اعلام عمومی آن فوق العاده محرمانه بماند.

آنها اعلام نمودند موفق شده اند با کمک یک قاضی در یک جلسه ۱۲ ساعته میانجی گیری به توافق برسند.

اگر این توافق نهایی نشود، شرکت بایت دنس تحت قانون حریم خصوصی بیومتریک ایلینویز باید برای هر بار اسکن چهره آنلاین که بدون رضایت مصرف کننده ثبت شده است، حداکثر ۵۰۰۰ دلار بپردازد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیسبوک چهارشنبه هفته جاری در پرونده مشابهی که به جمع آوری اطلاعات بیومتریک کاربران بوسیله ابزار تگ گذاری عکس خود متهم شده بود، موفق شد موافقت یک قاضی فدرال در سانفرانسیسکو برای حل و فصل این شکایت با پرداخت ۶۵۰ میلیون دلار را جلب نماید.

منبع:

1399/06/01
14:26:37
5.0 / 5
1491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است