بازی لیزر تگ در ایران

پلیس فتا مرجع هماهنگ كننده امنیت سایبری كسب و كارها

پلیس فتا مرجع هماهنگ كننده امنیت سایبری كسب و كارها به گزارش لیزر تگ معاون فنی پلیس فتای ناجا اظهار داشت: پلیس فتا ناجا علاوه بر ضابطیت عام و شأن تخصصی خود در رسیدگی به جرایم سایبری، بر مبنای سند نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث سایبری مرجع هماهنگ كننده امنیت سایبری كسب و كارهاست.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، سرهنگ علی نیک نفس در تشریح این مطلب تصریح کرد: نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی بعد از طرح در جلسات کارشناسی مختلف و اجماع نخبگان در سال ۹۶ و در جلسه شورایعالی فضای مجازی به ریاست رئیس جمهور تصویب و به سازمان های مربوطه ابلاغ گردیده است.
وی با اشاره به اینکه طبق همین مصوبه مسئولیت جمع آوری ادله دیجیتال در جرایم عمومی فضای مجازی هم به عهده پلیس فتا گذاشته شده است، اضافه کرد: همزمان با رسیدگی به جرایم فزاینده سایبری و انجام وظایف قانونی در مقام ضابط قضائی شامل برخورد با مجرمان و احقاق حق قربانیان این حوزه؛ در واحدهای پلیس فتا در سرتاسر کشور تلاش مضاعفی به منظور امن سازی فضای کسب و کار دیجیتال کشور و ایجاد اعتماد عمومی و آسایش خاطر هموطنان و انجام فعالیتهای سالم اقتصادی و تجارت آنلاین صورت گرفته که به لطف الهی نتایج مثبت و رشد قابل توجه این گونه کسب و کارها را به دنبال داشته است.
این مقام مسئول بیان نمود: برابر حکم شورایعالی فضای مجازی و به فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، شورایعالی فضای مجازی نقطه کانونی متمرکز برای سیاست گذاری، تصمیم گیری و هماهنگی در فضای مجازی کشور است و مصوبات این شورا در حکم قانون و برای کلیه ذی نفعان و سازمان های مسئول اجبار آور است.
این مقام انتظامی افزود: بر همین مبنا اقدامات فراوانی از جانب پلیس فتا در جهت اجرای دقیق و کامل وظایف محوله در سند نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی صورت گرفته و گزارشات مربوطه به مرکز ملی فضای مجازی و مراجع سطح عالی ارسال شده و مورد تقدیر هم واقع شده است.
معاون فنی پلیس فتا ناجا اضافه کرد: پلیس فتا در جهت انجام وظیفه اجتماعی و ملی خود و در اجرای فرامین و منویات مقام معظم رهبری کوشیده تا حد ممکن جای خالی برخی سازمان های دیگر را هم در حوزه های امنیت سایبری کشور پر کند که از این بابت از همه همکاران وظیفه شناس و پرکار در سرتاسر میهن عزیز اسلامی تشکر می کنم.
سرهنگ نیک نفس ضمن تاکید بر این نکته که مدیران کسب و کارها نقش کلیدی و مسئولیت اصلی برقراری و حفظ امنیت سایبری مجموعه تحت مدیریت و داده های مشتریان و حفظ حریم خصوصی آنان را برعهده دارند، افزود: تأمین امنیت سایبری فرآیندی تکراری-افزایشی و مستمر بوده و پلیس فتا همانند گذشته در سرتاسر کشور آماده عرضه استانداردها، الزامات و مشاوره ها و همکاری در زمینه ارتقای سطح امنیت کسب و کارهای سالم اینترنتی است.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، این مقام مسئول در پاسخ به اظهار نظرهای صورت گرفته اخیر توسط برخی افراد که در انجام وظایف خود در سند نظام ملی پیشگیری و مقابله گرفتار اشکال هستند، بر ضرورت تلاش همه جانبه و هم افزای سازمان های مسئول و حفظ وفاق ملی در مواجهه با تهدیدات و مخاطرات فراگیر و عمیق سایبری کشور در همه حوزه ها تصریح کرد.
1399/05/17
13:18:29
5.0 / 5
1867
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است