بازی لیزر تگ در ایران

هزار كیلومتر در خانه، روایت دیجیتالی میراث فرهنگی

هزار كیلومتر در خانه، روایت دیجیتالی میراث فرهنگی به گزارش لیزر تگ برنامه ۱۱ هزار كیلومتر روایت فرهنگی جهت بازدید ۲۴ میراث جهانی ایران با همكاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از راه پلت فرم های ارتباطی در دسترس عموم قرار می گیرد.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، مراسم معرفی طرح «۱۱هزار كیلومتر مسیر در خانه؛ سفر به میراث جهانی» بامداد امروز با حضور امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به منظور بازدید آنلاین عموم مردم از ۲۴ اثر میراث فرهنگی و مراكز دیدنی كشور در شرایط كرونایی حاضر، در كاخ موزه گلستان برگزار گردید.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به شرایط حاكم بر كشور و چالشی مشترك به نام كرونا اظهار داشت: چالش های جدید انسان را وادار به عرضه خلاقیت های جدید می كند. در روزهای نوروز برنامه بازدید از ۱۳ موزه را به صورت پایلوت و بخش مستقیم اجرا كردیم و استقبال از این برنامه بیش ازحد تصور ما بود و تصمیم بر آن شد تا این مسیر را ادامه دهیم.
معاون وزیر ارتباطات در ادامه اضافه كرد: برنامه ۱۱ هزار كیلومتر بین دو هفته تاریخی یعنی روز حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی و روز موزه ها از اهواز و سایت فرهنگی چغازنبیل شروع می شود و هرروز ۱ ساعت و نیم برنامه به صورت استریم از راه پلتفرهای ازتباطی پخش می شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به همكاری مشترك بخش خصوص و دولتی اظهار داشت: این طرح نمونه موفقی از همكاری دولت با بخش خصوصی و سمن ها است و در طرح شركت های حوزه گردشگری و فناوری ما را همراهی می كنند و همینطور شركت رایتل بعنوان اپراتور ارتباطی مسیر را پوشش می دهد و شركت تیوا و سایر پلت فرم های به اشتراك گذاری تصویر این برنامه را پشتیبانی می كنند.
ناظمی با تاكید بر همكاریهای شكل گرفته بین دو وزارت خانه اظهار داشت: تشكیل آرشیو دیجیتال میراث فرهنگی و حفظ و نگهداری از آن به صورت توزیع یافته در چند دیتاسنتر مختلف از دیگر اقدامات در دست اجرا است و هم افزایی بین دو مجموعه سبب خلق ایده هایی ازجمله تجهیز ابنیه های تاریخی به فناوری های نوین و واقعیت مجازی است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خاتمه اضافه كرد: امیدواریم اجرای تور ۱۱هزار كیلومتر در خانه سبب ایجاد روایت دیجیتالی ماندگار و دسترس پذیر برای همگان شود و این امكان را فراهم آورد كه نگاه تاریخی و فرهنگی بیشتر از گذشته و در سطوح متنوع تری مورداستفاده قرار گیرد.1399/02/04
19:59:32
5.0 / 5
2505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است