بازی لیزر تگ در ایران
شاپرك منتشر كرد

سهم كارت خوان ها از تراكنش های كارتی

سهم كارت خوان ها از تراكنش های كارتی لیزر تگ: تراكنش های شبكه الكترونیكی پرداخت كارتی كشور در اسفندماه سال قبل 328 هزار میلیارد تومان بوده كه 91 درصد آن بوسیله كارت خوان ها انجام شده است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین گزارش اقتصادی منتشرشده از طرف شاپرك، مجموع تعداد تراكنش های انجام شده شاپرك در اسفندماه سال قبل دو میلیارد و ۲۸۰ میلیون بوده كه ارزش این تراكنش ها در مجموع به ۳۲۸ هزار میلیارد تومان می رسد.
بر این اساس، رشد اسمی ماهانه تراكنش های شاپرك در اسفندماه سال قبل نسبت به بهمن ماه ۱.۲۲ درصد و نسبت به اسفند سال قبل از ۱۱.۶۵ درصد بوده است.
در اسفندماه سال ۱۳۹۸ سهم ابزارهای پذیرش اینترنتی در تراكنش های انجام شده حدود پنج درصد و ابزار پذیرش موبایلی حدود چهار درصد بوده است و این در حالیست كه كارت خوان های فروشگاهی حدود ۹۱ درصد از كل تراكنش های انجام شده را به خود اختصاص داده اند.
از مجموع تراكنش های انجام شده ۸۴.۶۶ درصد مربوط به خرید كالا و خدمات، ۹.۳۵ درصد مربوط به پرداخت قبض و خرید شارژ تلفن همراه و حدود شش درصد مربوط به مانده گیری بوده است.
همین طور از مجموع كل تراكنش های انجام شده در اسفندماه سال قبل ۹۰.۷ درصد موفق و ۹.۳ درصد ناموفق بوده، البته تراكنش هایی كه با سوییچ شاپرك انجام شده، ۹۹.۹۶ درصد موفق بوده است.
اما از مجموع تراكنش های ناموفق انجام شده در این ماه، ۰.۵۶ درصد به سبب خطای پذیرندگی، ۰.۵۹ درصد به سبب خطای شاپركی، ۱۱.۵۴ درصد به سبب خطای صادركنندگی، ۸۶.۶۹ درصد به سبب خطای كاربری و ۰.۶۲ درصد به سبب خطای كسب و كار بوده است.
بر طبق این گزارش، نسبت ارزش تراكنش های شاپرك به نقدینگی در اسفندماه سال قبل نیز ۱۲.۳۴ درصد بوده و این در حالیست كه نسبت اسكناس و مسكوك در دست اشخاص به نقدینگی در این ماه تنها ۲.۳۳ درصد بوده است.
منبع:

1399/01/16
17:05:31
5.0 / 5
2947
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است