بازی لیزر تگ در ایران
برای محصولات ضد كرونا؛

راه اندازی بزرگترین كارخانه چاپ سه بعدی تجهیزات پزشكی در چك

راه اندازی بزرگترین كارخانه چاپ سه بعدی تجهیزات پزشكی در چك لیزر تگ: جوزف پروسا موسس موسسه تحقیقاتی پروسا در پراگ از تاسیس بزرگترین كارخانه تولید تجهیزات پزشكی چاپ سه بعدی آگاهی داده تا نیاز به محصولات درمانی ضد كرونا برطرف شود.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، این مؤسسه كه هم اكنون در زمینه تولید سپرهای حفاظتی پزشكی فعال است با هدف برطرف نمودن دیگر كمبودهای جامعه پزشكی برای درمان كرونا می خواهد مجموعه بزرگی را تأسیس كند كه با استفاده از انواع چاپگرهای سه بعدی دیگر كمبودها را نیز دراین زمینه برطرف كنند.
استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای تولید محصولات پزشكی حفاظتی، سفارشی سازی این محصولات بر اساس نیازهای بخش های مختلف درمانی در بخش های مختلف جهان را تسهیل می كند و از تولید انبوه بی هدف جلوگیری می كند.
انتظار می رود از این طریق علاوه بر تولید سپرهای حفاظتی، بتوان برخی اجزای مهم دستگاه های تنفس مصنوعی و نیز ماسك ها و فیلترهای بهداشتی مختلفی را تولید كرد. باتوجه به لزوم تعویض خیلی از لوازم پزشكی مورد استفاده در بخش های عفونی كه محل بستری بیماران كرونایی هستند، راه اندازی چنین كارخانه ای لزوم بسیاری دارد.
راه اندازی این مجموعه با همكاری وزارت بهداشت جمهوری چك صورت می گیرد و مقرر است پس از تأیید محصولات این مجموعه، تولید انبوه آنها در آینده نزدیك آغاز شود.
پروسا در گام اول یك پنجم كل چاپگرهای سه بعدی خودرا به تولید سپرهای حفاظتی صورت اختصاص می دهد و ۸۰۰ سپر در روز تولید می كند كه ظرف چند روز این رقم به ۴۰۰۰ سپر حفاظتی در روز افزایش می یابد. هزینه تولید هر یك از این سپرها تنها یك دلار است.


منبع:

1399/01/05
23:43:38
5.0 / 5
3468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است