بازی لیزر تگ در ایران
در نشست هیات ویژه سیلاب عنوان شد؛

تخلف تغییر كاربری در سیل شیراز محرز شد

تخلف تغییر كاربری در سیل شیراز محرز شد به گزارش لیزر تگ در نشست هیات ویژه سیلاب اعلام گردید كه در سیل دروازه قرآن شیراز، تخلف تغییر كاربری محرز بوده به صورتی كه مسیل به خیابان تبدیل گشته است.به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، مهدی هداوند عضو كارگروه حقوقی هیئت رسیدگی به سیلاب در نشست خبری كه امروز به صورت مجازی برگزار شد، تصریح كرد: در گزارش این كارگروه مشخص شد، سازمان ها حتی به وظایف قانونی خودشان كه در بعضی موارد از دهه ۳۰ یا ۴۰ وضع شده بود، آگاه نیستند؛ چه برسد به اینكه بخواهند به این وظایف عمل كنند. بنابرین بخش قابل توجهی از قوانین و مقررات در این سازمان ها اجرایی نشده است.
عضو كارگروه حقوقی هیئت رسیدگی به سیلاب با اشاره به اینكه بخش قابل توجهی از این قوانین محل اختلاف نظر بین سازمان ها است، اظهار داشت: به صورت مثال بحث لایروبی و تنظیف رودخانه ها سال هاست كه میان وزارت نیرو و شهرداری ها محل اختلاف بوده و حتی در مواردی از این مورد در دادگاه مورد بررسی قرار گرفته است.
تداخل وظایف وزارت نیرو و سازمان هواشناسی
وی با تاكید بر اینكه ما در این گزارش به تمامی این ابهامات پاسخ داده ایم، اضافه كرد: ابهام دیگری كه وجود دارد، بحث اخطار سیلاب و تداخل وظایف وزارت نیرو و سازمان هواشناسی بوده است و از جانب دیگر بین وزارت كشور و وزارت نیرو اختلاف نظری در مورد قانون كنترل مدیریت سیلابها وجود دارد كه ما این ابهامات را رفع كرده ایم.
سازمانها قصور در تغییر كاربری ها را به گردن یكدیگر می اندازند
هداوند افزود: در زمان رسیدگی به بحث ساخت و ساز در بستر رودخانه، سازمانها خویش را عقب می كشند و از آن شانه خالی می كنند و در واقع آنرا به گردن سازمانی دیگر می اندازند. مبحث حفاظت شهرها در مقابل سیلاب به عهده شهرداری ها گذاشته شده است در حالیكه این قوانین توسط شهرداری ها عمل نمی گردد.
نقش كمیسیون ماده ۱۰۰ در تخلفات ساختمانی
عضو كارگروه حقوقی هیئت رسیدگی به سیلاب با اشاره به اینكه كمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری، ساختار آن و احكامی كه در قوانین آن پیشبینی شده، بزرگترین عامل تخلفات ساختمانی در شهرها است، اظهار داشت: به این علت كه كمیسیون ماده ۱۰۰ از محل تخلفات ساختمانی جریمه دریافت می كند، و خودشان را با این منابع مالی اداره می كنند و به صورت طبیعی تخلفات ساختمانی را تشویق می كنند.
تخلف سازمان های دولتی در ساخت و ساز غیرمجاز
وی اضافه كرد: حتی سازمان های دولتی را مشاهده كردیم كه خودشان موظف به برخورد با ساخت غیرمجاز در حریم رودخانه هستند اما خودشان این ساخت و سازها را در حریم رودخانه بوجود آورده اند.
هداوند با بیان این مطلب كه سال هاست اقدام جدی برای تنظیم قانون جامعی برای مدیریت آب در كشور نشده است، تصریح كرد: یافته نهایی ما در این گزارش فقدان حاكمیتی قانون در نظام اداری كشور بوده است.
عضو كارگروه حقوقی هیئت رسیدگی به سیلاب در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره نتایج گزارش ها در مورد علل وقوع سیل در دروازه قرآن شیراز و قصور دستگاه ها در بروز آن اظهار داشت: گزارش مفصل و ویژه ای درباره وقوع سیل در شیراز آماده كرده ایم كه در آن به این اشاره شده كه محلی كه مسیر مسیل بوده تبدیل به خیابان شده و بطور قطع تخلفاتی در این حوزه صورت گرفته است.
تخلفات در سیل دروازه قرآن شیراز/ تغییر كاربری مسیل به خیابان!
عزیزی مسئول كارگروه شهرسازی هیات بررسی سیلاب ها در اینباره توضیح داد و اظهار داشت: كارگروه شهرسازی به صورت مفصل سیل شیراز را بررسی كرد و برای ما از دو زاویه دو خطای عمده محرز شد؛ نخست بعد شهرسازی و دیگری فنی.
وی با اشاره به اینكه در بعد شهرسازی تغییر كاربری محرز است، بیان نمود: در این رابطه مكاتباتی با فرمانداری داشتیم و آنها رسما اعلام نمودند هیچ گونه مدركی دال بر تاریخ و زمان و مرجع تغییر كاربری نداریم؛ ولی خب تغییر كاربری قطعی است و مسیر مسیل تبدیل به خیابان شده است.
عضو كارگروه حقوقی هیئت رسیدگی به سیلاب افزود: تخلف در بعد فنی به این صورت بوده است كه مسیلی با عرض حدود ۲۰ متر و ارتفاع ۶ متر به یك لوله یك متر و ۴۰ سانتی تبدیل گشته است و برای كسی كه الفبای رودخانه و بارش را می شناسد، این مورد حدودا یك شوخی است.

1398/12/19
21:11:51
5.0 / 5
3156
تگهای خبر: دستگاه , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است