بازی لیزر تگ در ایران

مطالبه قانونی چك

مطالبه قانونی چك در صورتی كه قصد دارید پرداخت وجه چك خود را از اداره اجرای ثبت مطالبه نمایید باید با مقدمات مراجعه به این واحد آشنا باشید.


در صورتی که قصد دارید پرداخت وجه چک خود را از اداره اجرای ثبت مطالبه نمایید باید با مقدمات مراجعه به این واحد آشنا باشید. در صورت مبادرت به این کار باید به اداره اجرای ثبت محل وقوع بانک صادر کننده چک مراجعه نمایید.

پیش از مراجعه به اداره اجرای ثبت، با مشاوره وکیل کلاهبرداری باید گواهی عدم پرداخت چک و همچنین گواهی تصدیق امضای صادر کننده چک را با امضای ثبت شده در بانک دریافت نمایید. باید یک فتوکپی از گواهی عدم پرداخت چک تهیه نموده و در بانک مذکور، آن را برابر با اصل کنید.

با اسناد فوق به اداره اجرای ثبت محلی مراجعه و در آنجا فرم مربوطه را در خصوص تقاضای وجه چک برگشتی تکمیل و به اداره مربوطه تحویل نمایید.

تشکیل پرونده و صدور ابلاغیه

اداره اجرای ثبت پس از دریافت مدارک شما به علاوه گواهی برابر با اصل و همچنین اصل چک برگشتی، مبادرت به تشکیل پرونده برای رسیدگی به تقاضای شما می نماید.

اداره اجرای ثبت، ابلاغیه ای را با توجه به مفاد اجراییه برای صادر کننده چک ارسال نموده و وی را موظف به پرداخت وجه چک ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ می نماید.

صادر کننده چک موظف است در این مدت، در صورت عدم پرداخت وجه چک، مبادرت به معرفی کامل دارایی خود به اداره اجرای ثبت کند.

اقدامات اداره اجرای ثبت جهت وصول وجه چک بلا محل

در صورتی که صادر کننده چک مبادرت به پرداخت وجه چک در مهلت مقرر شده ننماید، اداره اجرای ثبت از محل مزایده و فروش اموال وی، اقدام به پرداخت وجه چک خواهد نمود.

در صورتی که صادر کننده چک اموال خود را معرفی ننماید، دارنده چک می تواند زیر نظر وکیل کیفری خود مبادرت به معرفی مال و یا اموالی از وی جهت پرداخت وجه چک کند. لازم به ذکر است که اموال معرفی شده، نباید جز مستثنیات دین باشد.

صادر کننده چک جهت جلوگیری از انتقال اموال دارایی صادر کننده چک به دیگران برای فرار از پرداخت وجه چک، می تواند درخواست توقیف اموال صادر کننده چک را با ذکر تمام مشخصات علی الخصوص آدرس مال مورد نظر بنماید.

انتقال مال مورد نظر به خریدار بدین صورت است که اگر مال توقیف شده، مال منقول باشد به برنده مزایده و اگر غیر منقول باشد از طریق سند تنظیمی دفتر ثبت اسناد منتقل می گردد.

مزایای مراجعه به اداره اجرای ثبت جهت مطالبه وجه چک

  • صدور اجراییه از اداره اجرای ثبت، مقید به زمان نمی باشد.
  • عدم ضرورت تشریفات دادرسی حقوقی و قضایی مربوط به مراجع حقوقی و قضایی و کاهش مدت زمان رسیدگی به تقاضای مربوطه
  • عدم پرداخت هزینه ابطال تمبر
  • پرداخت هزینه های مربوط به اجرای مفاد اجراییه پس از اتمام مراحل مربوط به دریافت وجه چک

معایب مراجعه به اداره اجرای ثبت جهت مطالبه وجه چک

  • افزایش هزینه های مربوط به مطالبه وجه چک که در پایان اخذ می گردد و معادل یک پنجم وجه چک می باشد.
  • عدم امکان مطالبه تاخیر تادیه و دیگر خسارات وارده بر اثر صدور چک بلا محل

نکاتیدر خصوص مطالبه وجه چک از اداره اجرای ثبت

  • در این اداره امکان تقاضای حبس صادر کننده چک بلا محل به علت عدم انجام تعهد خود وجود ندارد.
  • در صورتی که دارنده چک احتمال خروج از کشور صادر کننده چک را بدهد، می تواند طی درخواست از اداره اجرای ثبت، ایشان را تا تعیین تکلیف نهایی، ممنوع الخروج نماید.
  • امکان مطالبه چک تنها از صادر کننده چک میسر بوده و شما نمی توانید در اداره اجرای ثبت علیه افراد دیگری همچون ظهر نویس چک، تقاضای مطالبه وجه چک را داشته باشید.
  • امکان مطالبه وجه چک از طریق اداره اجرای ثبت،  زمانی که محال علیه موسسه مالی و یا صندوق قرض الحسنه باشد وجود ندارد.

مشاوره حقوقی مطالبه چک:

وکیل پایه یک دادگستری امید شاه مرادی از برترین و با تجربه ترین وکیل چک تهران برای پیگیری و رسیدگی به پرونده مطالبه چک بهره می برد که این امر می تواند به پیروزی در پرونده و مطالبه حق در کمترین زمان ممکن منجر شود برای ارتباط با بهترین وکیل چک تهران با شماره 0912393759 تماس بگیرید و از مشاوره حقوقی رایگان بهرهمند شوید .

1398/12/04
19:17:15
5.0 / 5
4053
تگهای خبر: رپورتاژ , خدمات , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است