بازی لیزر تگ در ایران
در یك شركت دانش بنیان انجام شد؛

تولید اتوماسیون صنعتی ایرانی ۶۰۰ درصد ارزان تر از محصول خارجی

تولید اتوماسیون صنعتی ایرانی ۶۰۰ درصد ارزان تر از محصول خارجی به گزارش لیزر تگ یك شركت دانش بنیان ایرانی توانسته با طراحی و تولید سیستم های تله متری و اتوماسیون صنعتی علاوه بر اشتغال زایی برای كشور از واردات این قبیل تجهیزات جلوگیری كند.به گزارش لیزر تگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت تجهیزات برق به علل مختلف مانند نیروی انسانی متخصص، بازارهای خوب داخلی و صادراتی، ایجاد اشتغال گسترده و همینطور موضوعات تحریم از اهمیت بالایی در توسعه و پیشرفت كشورمان برخوردار می باشد.
رضا كتابدار مدیرعامل شركت دانش بنیان درباره نوع فعالیت و محصولات تولیدی این شركت اظهار داشت: این مجموعه در زمینه طراحی و تولید سیستم های تله متری و اتوماسیون صنعتی آب و همینطور صنعت برق و اتوماسیون شبكه های توزیع و فعالیتهای صنعتی و هم طراحی و ساخت PLC های ماژولار و تولید تابلوهای RTU مورد نیاز و هم طراحی و ساخت رادیو مودم های صنعتی فعالیت دارد.
این فعال فناور درباره كاربرد دستگاه PLC/RTU تولید شده این شركت اظهار داشت: این تجهیزات در صنایع نفت و گاز، شركت های برق، شركت های گاز، شركت های آب و بسیاری دیگر از صنایع كاربرد فراوانی دارد.
وی افزود: این سیستم، یك سیستم كنترلی است كه در كنار تجهیزات موجود نصب می شود، دستگاه PLC/RTU این امكان را به كاربر می دهد تا سطح سایت را از راه اتاق كنترل مركزی كنترل و مانیتور كند.
كتابدار افزود: قابلیت ماژولار بودن دستگاه امكان گسترش تعداد ورودی خروجی های دیجیتال و آنالوگ را فراهم ساخته و دستگاه را منعطف با نیازهای یك سیستم كنترل و مانیتورینگ جامع و كامل می سازد و قابلیت ارتباط با سایر تجهیزات و نرم افزارهای كنترل مانیتورینگ از راه بسترهای سریال و اترنت و پروتكل های مختلف را دارد.
این فعال فناور درباره میزان اشتغال زایی صورت گرفته در این شركت اظهار داشت: به صورت ثابت و مستقیم ۵۰ نفر مشغول به كار هستند و به صورت غیرمستقیم هم این تعداد بسیار بیشتر است.
وی درباره صادرات محصول به كشورهای منطقه هم توضیح داد: بطور قطع به دنبال صادرات هستیم ولی برای صادرات به كشورهای منطقه به علت نبود زیرساخت مناسب در كشور مقصد هنوز امكان صادرات فراهم نشده است.
مدیرعامل شركت دانش بنیان بیان نمود: قبل از آغاز فعالیت این شركت تأمین این تجهیزات از راه واردات صورت می گرفت و هم اكنون هم به علت شرایط موجود واردات بسیار به سختی صورت می گیرد.
كتابدار درباره اختلاف قیمت محصول تولیدی این شركت با نمونه مشابه خارجی آن اظهار داشت: قیمت كالای ساخته شده كشور كره جنوبی حدود ۵۰ درصد و نمونه اروپایی آن حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ درصد گران تر از محصول ایرانی است و این در شرایطی است كه قابلیت و كارایی دستگاه خارجی و ایرانی تفاوتی با یكدیگر ندارد.

1398/11/24
01:46:24
5.0 / 5
4019
تگهای خبر: تولید , دستگاه , دیجیتال , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است