بازی لیزر تگ در ایران

آغاز ساخت ماهواره سنجشی امیركبیر با دقت یك متر

آغاز ساخت ماهواره سنجشی امیركبیر با دقت یك متر به گزارش لیزر تگ رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر از امضای قرارداد با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای طراحی و ساخت ماهواره دوم این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای توافقات انجام شده، مقرر است ماهواره ای از نوع سنجشی و با دقت یك متر از جانب محققان این دانشگاه طراحی و ساخته شود و اعتبارات اولیه آن در نظر گرفته شده است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، دكتر سید احمد معتمدی با اشاره به تجربه طراحی و ساخت ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر، اظهار داشت: عملكرد ماهواره پیام بسیار مثبت بود. باآنكه ماهواره بر به ارتفاع مداری مورد نظر پیام رسید؛ اما متاسفانه نتوانست با سرعت لازم این ماهواره را در مدار مورد نظر قراردهد.

معتمدی اظهار نمود: در همان روز پرتاب ماهواره پیام، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ساخت ماهواره دیگری در این دانشگاه تاكید نمود. در سناریوی پیشنهادی برای این ماهواره مبحث استفاده از تكنولوژی های جدید و رسیدن به قدرت تفكیك یك متر مطرح بود كه با مذاكراتی كه با وزیر ارتباطات شد و بر مبنای برنامه های این وزارتخانه برای توسعه فناوری های فضایی، این سناریو مورد تایید قرار گرفت.

رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه طراحی و ساخت ماهواره با دقت یك متر و با استفاده از تكنولوژی های جدید، كلاس ماهواره و سطح بلوغ فناوری را ارتقا خواهد داد.

معتمدی، فاز اول این پروژه را اجرای طراحی مفهومی و چهار حوزه توسعه فناوری ماهواره دانست و اظهار نمود: ماهواره ای كه بر طبق این قرارداد مقرر است ساخته شود، از نوع ماهواره های سنجشی با دقت یك متر است كه مأموریت اصلی آن تصویربرداری خواهد بود.
وی مدار این ماهواره را ۵۰۰ تا ۶۰۰ كیلومتر ذكر كرد.1398/11/08
09:06:55
5.0 / 5
3860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است