بازی لیزر تگ در ایران

چراغ سبز هند به هواوی برای شبكه ۵G

چراغ سبز هند به هواوی برای شبكه ۵G لیزر تگ: بنظر می رسد كه هند نیز همچون بسیاری دیگر از كشورهای جهان سرانجام تصمیم گرفته به منظور برقراری شبكه 5G با شركت چینی هواوی وارد همكاری شود.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، با عنایت به گسترش و محبوبیت بیش از پیش فناوری اینترنت همراه ۵G در خیلی از كشورهای جهان، اپراتورهای مخابراتی نظیر هواوی، اسپرینت، تی موبایل، نوكیا، اریكسون و غیره در یك رقابت تنگاتنگ می كوشند كه به دنبال عرضه اینترنت ۵G بپردازند.
بنظر می رسد كه شركت هواوی بعنوان یك غول تكنولوژی چینی كه در زمینه عرضه اینترنت ۵G نیز فعالیت می كند، از طرف دولت هند چراغ سبزی مبنی به منظور همكاری در زمینه توسعه زیرساخت های لازم برای نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به شبكه ۵G دریافت كرده است و این بدان معناست كه شهروندان و مشتركان هندی در آینده ای نزدیك شاهد توسعه، برقراری و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه شبكه ۵G خواهند بود.
طبق گزارش وب سایت cnn، با عنایت به تشدید فشارهای دولت ترامپ مقابل شركت چینی هواوی طول یك سال گذشته، خیلی از كشورهای هم پیمان ایالات متحده در كنار نگرانی های امنیتی آمریكا مقابل هواوی و احتمال جاسوسی از حریم خصوصی كاربران، تصمیم گرفتند كه به ادامه همكاری و كارهای مخابراتی این شركت خاتمه دهند.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. در نتیجه رسماً یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود دراین زمینه رونمایی می كنند.
طبق گزارش وب سایت زد دی نت، كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و دراین زمینه كارهای گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی ارائه می شود.
منبع:

1398/10/13
19:39:47
5.0 / 5
3962
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است