بازی لیزر تگ در ایران

تولید پوسته قابل استفاده مجدد برای جدا كردن نفت از آب

تولید پوسته قابل استفاده مجدد برای جدا كردن نفت از آب لیزر تگ: تاكنون برای جدا كردن نفت از آب از روش های مختلفی استفاده شده كه بیشتر آنها كارآیی لازم را ندارند، اما تولید یك پوسته با قابلیت استفاده مجدد حذف نفت از آب را در حین عبور ممكن می كند.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، این پوسته از نوعی فیبر نازك از جنس پلی كتون تولید شده كه از خانواده پلیمرهای گرمانرم یا نرمش پذیر در اثر حرارت است. پلیمر مذكور همین طور بسیار متخلخل بوده و آب بدون مشكل خاصی در آن جریان می یابد.
در یك سوی این پوسته یك لایه سیلیس افزوده شده كه تنها ۱۰ نانومتر ضخامت دارد و قادر می باشد از عبور نفت جلوگیری كند. با عنایت به شارژ مثبت لایه دارای فیبر و شارژ منفی لایه دارای سیلیس، پدیده ای موسوم به پروسه جذب الكترواستاتیك اتفاق می افتد كه نتیجه آن جداشدن نفت می باشد.
محققان ژاپنی می گویند با استفاده از این روش می توان ۹۹.۹ درصد از نفت موجود در آب را از آن جدا كرد و حتی اگر ابعاد قطرات نفت به ۱۰ نانومتر برسد هم این جداسازی امكان دارد. در جریان بررسی های آزمایشگاهی از پوسته مذكور در ابعاد یك متر مربع برای تصفیه ۶۰۰۰ لیتر آب آلوده به نفت در عرض كمتر از یك ساعت استفاده شد.


منبع:

1398/10/10
12:33:22
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: پوست , تولید , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است