بازی لیزر تگ در ایران

با ربات پرنده پله ها را هم جارو كنید

با ربات پرنده پله ها را هم جارو كنید لیزر تگ: تولید ربات های برقی كه می توانند كل سطح یك خانه را جارو كنند، پدیده تازه ای نیست. اما دو مهندس خلاق با افزودن سه فن به یكی از آنها جاروبرقی پرنده تولید كرده اند.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، جاروبرقی پرنده می تواند بطور خودكار از هر یك از پله های یك خانه بالا برود، بر روی آنها فرود آید و پس از نظافت آنها مجدداً پرواز كرده و بر روی یك پله دیگر بنشیند.
جارو برقی مذكور توسط دو مهندس آمریكایی به اسامی پیتر سیرپول و ویلیام اوسمان طراحی شده و تمامی پروسه پاكسازی پله ها را بطور خودكار انجام می دهد. این ربات برای پرواز از سه فن استفاده می نماید و كنترل آن بطور بی سیم و بوسیله امواج رادیویی انجام می شود.
ربات مورد اشاره در پروازهای آزمایشی عملكرد خوبی داشته و باتری آن نیز بر روی جارو برقی نصب می شود. این محصول در واقع نمونه تغییر یافته یك جاروبرقی رباتیك مشهور به نام رومبا است و تولید نمونه اولیه آن هزینه زیادی در بر نداشته است.
البته باید توجه داشت كه این ربات در زمان از جا بلند شدن و سپس بر روی زمین نشستن به سبب فعالیت فن های آن به منظور حركت گرد و خاك محیط را به اطراف پراكنده می كند و این مساله نقطه ضعف آن تلقی می شود. سر و صدای این جارو برقی پرنده در زمان فعالیت هم ممكنست از نظر برخی كاربران آزاردهنده باشد.


منبع:

1398/10/04
14:30:40
5.0 / 5
4978
تگهای خبر: باتری , تولید , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است