بازی لیزر تگ در ایران

اسباب بازی های هوشمند تهدیدی برای امنیت كودكان

اسباب بازی های هوشمند تهدیدی برای امنیت كودكان لیزر تگ: پژوهشگران امنیتی آگهی می دهند كه اسباب بازی های هوشمند قابل اتصال به اینترنت، لطمه پذیری هایی دارند كه موجب می شود كودكان استفاده كننده از آنها در معرض خطر قرار بگیرند.به گزارش لیزر تگ به نقل از یاهونیوز، این اسباب بازی ها به سبب قابلیت ارتباط با شبكه های ارتباطی و همچون اینترنت به افراد غریبه امكان می دهند كودكان را مشاهده كرده، با آنها صحبت كنند و سواستفاده های مختلفی را به عمل آورند.
پژوهشگران آمریكایی معتقدند دولت این كشور باید هر چه سریع تر قوانینی را به تصویب برساند تا شركت های سازنده اسباب بازی های هوشمند موظف شوند تا برخی استانداردهای امنیتی در زمان تولید این محصولات را رعایت نمایند. بررسی هفت گروه از اسباب بازی های هوشمند قابل اتصال به اینترنت كه توسط شركت های آمازون، آرگوز، جان لویز و اسمیت به فروش می رسند، نشان میدهد تمامی آنها در مقابل حملات هكری لطمه پذیر هستند.
به عنوان مثال یك واكی تاكی مشهور به نام «كیدی گیر» كه برای ارتباط بی سیم كودكان از فاصله حداكثر ۲۰۰ متری به كار می رود قابل هك شدن است و افراد غریبه از این طریق می توانند با كودكان صحبت كرده و آنها را آزار داده یا بترسانند.
همچنین میكروفون های اسباب بازی «كارائوكه» به سبب ضعف سیستم بلوتوث قابل هك شدن هستند و هكرها بوسیله آنها می توانند پیام های ضبط شده خودرا برای دیگران پخش كنند. پس لازم است والدین از خرید چنین اسباب بازی هایی جدا اجتناب كنند.


منبع:

1398/09/19
22:21:34
5.0 / 5
4843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است