بازی لیزر تگ در ایران
در دیدار با رئیس آژانس فضایی آذربایجان مطرح شد:

آغاز همكاریهای مشترك با جمهوری آذربایجان در حوزه فضایی

آغاز همكاریهای مشترك با جمهوری آذربایجان در حوزه فضایی به گزارش لیزر تگ وزیر ارتباطات در دیدار با رئیس شركت آژانس فضایی آذربایجان درمورد آغاز همكاریهای مشترك با جمهوری آذربایجان در حوزه فضایی تاكید نمود.


به گزارش لیزر تگ به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در ادامه دیدار های دوجانبه و رایزنی های بین المللی خود در جریان سفر به جمهوری آذربایجان در حاشیه نمایشگاه بین المللی باكوتل ۲۰۱۹ با رشاد نبی اف رئیس شركت آژانس فضایی جمهوری آذربایجان دیدار نمود.
وزیر ارتباطات در این دیدار بر ابراز تمایل جمهوری اسلامی ایران برای آغاز همكاریهای مشترك با جمهوری آذربایجان در حوزه فضایی تاكید نمود.
وی با اشاره به اینكه دانش فضایی و ساخت ماهواره اهداف مختلفی دارد، اظهار داشت: حتما شما هم معتقدید كه بخش اعظم اقتصاد آینده متعلق به حوزه فضایی است. بدین سبب باید جایگاه خودرا در این بازار تعریف نماییم كه آیا می خواهیم مصرف كننده باشیم یا تولید كننده.
آذری جهرمی اضافه كرد: در حوزه فضایی هم اكنون چند كشور به صورت خاص برنامه ریزی كرده اند و با پیشرفت های قابل توجه عمده دستاوردهای این بخش را متعلق به خودشان كرده اند.
وی افزود: ما در ایران برنامه ریزی كرده ایم در این عرصه تنها مصرف كننده نباشیم و بر همین مبنا یك برنامه ۲۰ ساله تنظیم كرده ایم كه نیمی از آن گذشته و تلاش داریم تا منظومه فضایی را تشكیل دهیم. بر این اساس توسعه صنعت فضایی برای ما یك لزوم راهبردی است.
وزیر ارتباطات اشاره كرد: در این رابطه از هر نوع همكاری دوجانبه و چندجانبه استقبال می نماییم و سازمان فضایی ایران این آمادگی را دارد تا باب همكاری مشترك با آژانس فضایی جمهوری آذربایجان را باز كند.
رشاد نبی اف هم در این دیدار با ابراز خشنودی از تمایل جمهوری اسلامی برای همكاری اظهار داشت كه جمهوری آذربایجان هم از شكل گیری همكاری مشترك استقبال می كند.
وی اصرار كرد كه آمادگی دارد در كوتاه ترین زمان ممكن برای آغاز گفتگوهای دوجانبه میزبان رئیس سازمان فضایی ایران در باكو باشد.

1398/09/15
21:33:54
5.0 / 5
4115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است