بازی لیزر تگ در ایران
پس از ۱۶ روز

اینترنت در سیستان و بلوچستان همچنان قطع است

اینترنت در سیستان و بلوچستان همچنان قطع است لیزر تگ: بااینكه با برقرار شدن آرامش در كشور، اینترنت ثابت و همراه به صورت تدریجی در استانها متصل شده، اما برخی شهرهای استان سیستان و بلوچستان هنوز هم از دسترسی به اینترنت محروم اند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، اتصال ایران به شبكه جهانی اینترنت از شنبه شب (۲۵ آبان) به مدت پنج روز كاملا قطع بود؛ تا جایی كه از روز پنج شنبه (۳۰ آبان) اتصال اینترنت در بخش ثابت و خانگی، دانشگاه های بزرگ كشور و برخی شركت های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی شروع شد. بعد از اتصال اینترنت ثابت خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، زنجان و ایلام، اتصال تدریجی ادامه یافت و بعد از آن، افراد در انتظار اتصال مجدد اینترنت همراه بودند.
اینترنت همراه نیز از روز یكشنبه (۳ آذر) با اتصال تدریجی در استان های خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، چهارمحال بختیاری، همدان، اردبیل، زنجان و ایلام برقرار شد و از روز سه شنبه (۵ آذر) استان خراسان شمالی نیز به این لیست افزوده شد. از روز چهارشنبه (۶ آذر) نیز اینترنت موبایل استان های قم، قزوین، كهگیلویه و بویر احمد، مركزی، آذربایجان شرقی، هرمزگان، بوشهر و تهران متصل شد.
اینترنت موبایل در استان های آذربایجان غربی، ‫خراسان رضوی، لرستان، مازندران، گیلان، ‫كرمان و ‫كردستان نیز از روز پنج شنبه (۷ آذر) برقرار و استان های كرمانشاه، اصفهان، البرز، فارس و شهرستان های غربی استان تهران نیز از روز جمعه (۸ آذر) به این لیست افزوده شدند. اینترنت خوزستان نیز از روز شنبه (۹ آذر) برقرار شد تا بعد از دو هفته تمامی استانها باردیگر از اینترنت برخوردار شوند؛ تمامی استانها به جز سیستان و بلوچستان كه تا این لحظه هنوز از اتصال آن به اینترنت بین الملل خبری نیست.
در ایام قطعی اینترنت، مسئولان اعلام كردند كه تصمیم گیری برای قطع اینترنت از طرف شورای امنیت گرفته شده است. بعد از آن محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود كه وصل شدن اینترنت همراه منتظر دستور وزیر كشور است. با این وجود اپراتورها از زمان اتصال مجدد اینترنت در استان سیستان و بلوچستان ابراز بی اطلاعی می كنند و مردم این استان در شرایط برقراری اینترنت در كل كشور، همچنان در خاموشی اینترنتی به سر می برند.
در اخبار و گزارش هایی كه درباره اینترنت در این روزها انتشار یافته، خیلی از كاربران تقاضای اتصال مجدد اینترنت را داشتند و این روزها این درخواست به وصل كردن اینترنت موبایل در استان سیستان و بلوچستان خلاصه شده است. كاربران اینترنتی در این استان تصور می كنند حالا كه همه استانها دارای اینترنت بین الملل هستند، به فراموشی سپرده شده اند.
یكی از كاربران اینترنتی مخاطب ایسنا كه در شهر زاهدان زندگی می كند، درباره مشكلات این روزها در نبود اینترنت می گوید: "اینترنت از همان روز اول هم نباید قطع می شد، اما اگر مسئولان به سبب امنیت كشور این تصمیم را گرفته اند، ما هم به این تصمیم احترام می گذاریم؛ ولی حالا كه اینترنت در تمامی استان های كشور وصل شده، چرا اینترنت سیستان و بلوچستان را وصل نمی كنند؟"
او درباره اتصال اینترنت ثابت در شهرهای استان سیستان و بلوچستان می گوید: "كمتر كسی از اینترنت ثابت استفاده می نماید و اصلا برخی از كارها فقط با استفاده از اینترنت موبایل قابل انجام است. فعالیت خیلی از كسب وكارها با اینترنت است و در شرایطی كه اینترنت تمام كشور وصل شده، اما در سیستان و بلوچستان هنوز هم اینترنت بین الملل برقرار نیست و خیلی از این بابت ضرر كرده اند."
این كاربر به موقعیت جغرافیایی استان سیستان و بلوچستان اشاره می كند و می گوید: "ما در شهری مرزی زندگی می نماییم و برای ارتباط با مشتریان خارجی خود به اینترنت بین الملل نیاز داریم. همین طور خیلی از مشتریان ما از استان های دیگر هستند و مهم ترین راه برای فروش اجناسمان، قرار دادن آنها در شبكه های اجتماعی است كه با قطعی اینترنت، خسارات زیادی به ما وارد شده است."
شاید اگر از خود بپرسید كدام یك از استان های كشور محروم تر از باقی استان هاست، به نتیجه ای كه قابل استناد باشید نرسید، اما بدون شك سیستان و بلوچستان را می توان از استان هایی به شمار آورد كه با وجود طبیعت زیبا، فرهنگ غنی و مردمی خونگرم، محروم ترین افراد را در خود جای داده است. این محرومیت حالا با محدودیت اینترنت گره خورده و خسارت های زیادی به كسب وكارها و كاربران اینترنتی وارد كرده است.
منبع:

1398/09/13
23:42:25
5.0 / 5
4275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است