بازی لیزر تگ در ایران
با كارایی بیشتر و حافظ محیط زیست؛

تولید مایع ضد یخ با پوست انگور توسط محقق ایرانی

تولید مایع ضد یخ با پوست انگور توسط محقق ایرانی به گزارش لیزر تگ معمولا از سدیم كلراید برای یخ زدایی و برف زدایی از بزرگراه ها استفاده می شود، اما ناسازگاری این ماده با محیط زیست یك محقق ایرانی را به فكر استفاده از روشی جایگزین انداخته است.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، سدیم كلراید باعث تخریب سطح آسفالت و هم بخش های فلزی خودرو ها می شود. از همین رو مهدی هنرور نظری دانشجوی دانشگاه ایالتی واشنگتن تحت سرپرستی استاد راهنمای خود شیانمینگ شی موفق به تولید ضدیخ طبیعی و سازگار با محیط زیست شده كه ماده اصلی آن پوست انگور و دیگر مواد دورریز این میوه است.
تولید این ضدیخ مبتنی بر استفاده از برخی مواد موجود در انگور مانند فسفات، آمیدها و اسیدهای آمینه است كه برف را هم به راحتی آب می كند.
آزمایش ضدیخ تولید شده بدین شیوه در آزمایشگاه نشان داد كاربرد روش مذكور سبب می شود برف و یخ سریع تر از زمانی كه سدیم كلراید مورد استفاده قرار می گیرد، آب شود.
از سوی دیگر ضدیخ جدید دوستدار محیط زیست بوده و سبب می شود صدمه بسیار كمتری به آسفالت و خودرو ها وارد شود.
به گفته مهدی هنرور در آینده می توان از دیگر ضایعات كشاورزی مانند برگ چغندر، پسماند سیب، برگ برخی انواع گل و غیره برای تولید مواد ضدیخ استفاده نمود. هزینه این كار بسیار پایین و سازگاری این تركیبات با محیط زیست بسیار زیاد است.

1398/09/13
15:49:28
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: پوست , تولید , خودرو , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است