بازی لیزر تگ در ایران

ماده فلزی تاشوی سبك صنعت رباتیك را متحول می كند

ماده فلزی تاشوی سبك صنعت رباتیك را متحول می كند لیزر تگ: تولید ربات های منعطف به سبب سختی و استواری فلزات ساده نیست اما ابداع یك ماده فلزی تاشوی جدید انقلابی در این صنعت ایجاد خواهدنمود.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، تاكنون تلاش هایی در این زمینه با الهام از هنر اریگامی یا برخی انواع لاستیك انجام شده است. اما برای تكمیل این روش باید از حسگرها و مدارهای الكترونیك اضافی بهره برد كه ربات ها را باردیگر سنگین و غیرمنعطف می كنند.
محققان دانشگاه ملی سنگاپور برای نخستین بار از ابداع یك تركیب فلزی نرم و منعطف جهت استفاده در ربات های مختلف آگاهی داده اند. این تركیب با استفاده از كاغذ، محلول اكسید گرافن، محلول یون های پلاتینی (كه البته طلا یا نقره نیز بجای آن قابل استفاده است)، گرمادادن این مجموعه در گاز آرگون در دمای ۸۰۰ درجه سانتیگراد و در نهایت سوزاندن تركیب باقی مانده در دمای ۵۰۰ درجه سانتیگراد به دست می آید.
با تكمیل این پروسه ماده ای به دست می آید كه متشكل از ۷۰ درصد پلاتین و ۳۰ درصد كربن آمورف یا همان خاكستر است. در نهایت این تركیب به منظور تثبیت در محلول الاستومر خیسانده می شود.
ضخامت ماده نهایی تنها ۹۰ میكرومتر است، اما هم تاشدنی، هم منعطف و هم دارای كشش فراوان است. وزن این ماده هم نصف كاغذ است، اما كاملا رسانا بوده و بدون آنكه بسوزد به مدت حداكثر ۵ دقیقه در گرمای ۸۰۰ درجه سانتیگراد سالم می ماند. پژوهشگران می گویند در آینده از این ماده برای تولید ربات هایی استفاده خواهد شد كه می توانند بطور بی سیم با هم ارتباط برقرار كنند.


منبع:

1398/09/05
14:56:33
5.0 / 5
4893
تگهای خبر: تولید , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است