بازی لیزر تگ در ایران

پیش بینی زمان وقوع تشنج امكانپذیر شد

پیش بینی زمان وقوع تشنج امكانپذیر شد لیزر تگ: دانشجوی دانشگاه حكیم سبزواری در همكاری مشترك با پژوهشگران دانشگاه آلمانی Otto-von-Guericke-Universität ایده جدیدی برای پیش بینی وقوع تشنج ارائه نمود.به گزارش لیزر تگ به نقل از وزارت علوم، نغمه محمودیان دانشجوی دكتری مهندسی پزشكی گرایش بیو الكتریك دانشگاه حكیم سبزواری در همكاری خود با دانشگاه آلمانی با راهنمایی دكتر حدادنیا، عضو هیئت علمی دانشگاه حكیم سبزواری راهكاری برای پیش بینی وقوع بیماری صرع پیدا كند.
در این روش از یك مدل خطی ویژه برای پیش بینی حملات صرع بر پایه آنالیز طیف های مرتبه بالای سیگنال الكتروانسفالوگرام استفاده شده است.
ویژگی های سیگنال های مغزی دریافتی بر اساس كراس-بایسپكترام از بیماران صرعی استخراج شده و بر اساس یك طبقه بندی كننده SVM عمل آموزش انجام گرفته است. حساسیت این روش به بیشتر از نود و هشت درصد ارتقاءیافته درحالی كه قدرت تشخیص و پیش بینی آن به ۹۶.۷ درصد رسیده است.
گفتنی است؛ بیماری صرع یكی از رایج ترین بیماری های عصبی در دنیاست كه در اثر اختلال در انتقال پیام سلول های مغز به وجود می آید. تا قبل از دهه ۵۰ میلادی، متخصصین حوزه اعصاب بر این باور بودند كه حملات صرعی تنها كمی قبلتر، دارای نشانه های بالینی بیماری هستند.
اما امروزه مدارك و اسناد علمی نشان می دهند كه حملات صرعی از چند دقیقه و حتی چند ساعت قبل از وقوع در سیگنال های مغزی قابل پدیدار شدن هستند.
فرد مبتلا به این بیماری در زمان های نامشخصی گرفتار تشنج شده و ممكنست لطمه های جدی به خود وارد سازد و همین طور مراقبت از این بیمار برای جامعه پزشكی و خانواده كار سختی خواهد بود.
هوش مصنوعی و مهندسی پزشكی به كمك این افراد آمده است تا راهكاری برای پیش بینی وقوع بیماری صرع پیدا كند.
نتایج این تحقیق در مجله علمی Seizure از انتشارات Elsevier با ضریب تأثیر ۲.۸ در سال ۲۰۱۹ به چاپ رسیده است.
علاقه مندان برای دیدن نتایج این تحقیقات و مطالعه مقاله انتشار یافته می توانند به سایت زیر بازگشت كنند.

1398/08/18
14:53:36
5.0 / 5
4375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است