بازی لیزر تگ در ایران
با امكان رصد با چشم غیر مسلح؛

فردا مقارنه ماه و مشتری رخ می دهد

فردا مقارنه ماه و مشتری رخ می دهد به گزارش لیزر تگ كارشناس نجوم از مقارنه ماه و مشتری آگاهی داد و اظهار داشت: این رویداد نجومی بعنوان یكی از نزدیكترین مقارنه های سال های اخیر است.


علی آزادگان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ شاهد یكی از نزدیكترین مقارنه های سال های اخیر هستیم، اظهار داشت: ساعت ۱۹: ۱۱ فردا، ماه به ۰.۶ درجه ای مشتری می رسد و مقارنه ای بین این دو رخ می دهد. وی ادامه داد: در این مقارنه بسیار نزدیك، فاصله بین ماه و مشتری حدودا برابر با قرص كامل ماه خواهد بود. این فرصت بسیار مناسبی برای علاقمندان عكاسی است كه دوربین خودرا به سمت آسمان نشانه روند.
كارشناس نجوم اشاره كرد: در این روز، خورشید در افق شهر تهران ساعت ۱۷: ۱۰ غروب خواهدنمود و فرصت مناسبی تا زمان مقارنه برای علاقمندان مشاهده این منظره ایجاد خواهدنمود.
وی با اشاره به اینكه ماه و مشتری حدودا همزمان در ساعت ۱۹: ۵۲ غروب خواهند كرد، اظهار داشت: علاوه بر این دو، اجرام دیگری از منظومه شمسی هم در آن منطقه میهمان آسمان هستند. در نزدیكی افق زهره و عطارد حضور دارند كه حدود ساعت ۱۸ غروب خواهند كرد بدین سبب از زمان غروب خورشید تا غروب آنها فرصت كوتاهی در آسمان گرگ و میش بعد از غروب برای رصدشان فرصت وجود دارد.
آزادگان اضافه كرد: همین طور از طرف دیگر كمی بالاتر از مشتری و ماه نیز زحل حضور دارد كه می توان آنرا با چشم غیر مسلح به راحتی تشخیص داد.


منبع:

1398/08/08
15:11:43
5.0 / 5
4594
تگهای خبر: دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است