بازی لیزر تگ در ایران
معاون مركز ملی فضای مجازی به مهر خبرداد؛

سند نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی تدوین شد

سند نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی تدوین شد به گزارش لیزر تگ معاون مركز ملی فضای مجازی از تدوین سند نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی و عرضه آن به شورایعالی فضای مجازی با هدف تعیین تكلیف مقررات گذاری دستگاه های اجرایی در حوزه فضای مجازی اطلاع داد.عباس آسوشه در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه در سند نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی، تكلیف هر دستگاه در حوزه تنظیم مقررات برای فضای مجازی مربوطه مشخص شده است، اظهار داشت: در این سند، رگولاتوری و تنظیم مقررات محتوای هر بخشی از فضای مجازی، به دستگاه مربوطه واگذار شده است. برای مثال حوزه بهداشت و درمان موظف به رگولاتوری محتوای حوزه بهداشت و درمان است. در حوزه صنعت، تجارت، آموزش، فرهنگ و دیگر حوزه ها هم این هدف دیده شده است.
وی با اشاره به اینكه سند نظام جامع تنظیم مقررات در حوزه فضای مجازی الان در نوبت طرح در صحن شورایعالی فضای مجازی قرار دارد، افزود: طبق این سند ما باید به وزارت بهداشت بگوییم كه وظیفه تنظیم مقررات و قانونگذاری در حوزه فضای مجازی را دارد و چگونه و با چه ساختاری باید این كار را انجام دهد. در همین حال باید به وزارت كشاورزی، وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش این مسائل را دیكته و تعیین تكلیف نماییم.
معاون مركز ملی فضای مجازی افزود: برای مثال الان وزارت بهداشت به این نتیجه رسیده كه به یك مجموعه تنظیم مقرراتی در حوزه فضای مجازی نیاز دارد اما قانونا دستاویزی ندارد. بنابراین برپایه این سند می توان مجموعه مقررات در فضاهای مختلف كاری را تنظیم و مجموعه های دولتی را از این حالت سنگین و لخت و كند خارج كرده و چابك كرد و هم بخش خصوصی را به كمك طلبید.
آسوشه یكی از مواردی كه در شكل گیری هوش مصنوعی و مفاهیم جدید فناوری اطلاعات در فضای مجازی بسیار مهم و اساسی است را داشتن سند جامع تنظیم مقررات عنوان نمود و اظهار داشت: متاسفانه این خلط مبحث وجود دارد كه محتوای فضای مجازی و شبكه ملی اطلاعات یكی هستند. اما اگر نظام جامع تنظیم مقررات در حوزه فضای مجازی مصوب شود هم وضعیت صدا و سیما در پخش صوت و تصویر فراگیر و هم ویدئو درخواستی مشخص می شود و هم وضعیت سایر بخش ها و دستگاه هایی كه در رابطه با مسائل فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی در فضای مجازی می باشند.

1398/08/06
10:41:14
5.0 / 5
4359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است