بازی لیزر تگ در ایران

آزمایش موفقیت آمیز سپر خورشیدی تلسكوپ فضایی ناسا

آزمایش موفقیت آمیز سپر خورشیدی تلسكوپ فضایی ناسا به گزارش لیزر تگ ناسا آزمایش سپر خورشیدی تلسكوپ فضایی جیمز وب خویش را با موفقیت انجام داده است. وظیفه این سپر حفاظت از تلسكوپ یاد شده در مقابل تشعشعات شدید خورشیدی است.به گزارش لیزر تگ به نقل از نیواطلس، ناسا امیدوار است با پرتاب تلسكوپ جیمز وب به فضا بتواند از رازهای كیهانی تازه ای پرده بردارد. انتقال این تلسكوپ به فضا بارها به دلیل مشكلات بودجه ای و برخی مسائل فنی به تعویق افتاده است و امید می رود در نهایت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به فضا فرستاده شود.
قرار است برای كسب اطمینان از پرتاب ایمن تلسكوپ جیمز وب به فضا، تلسكوپ مورد اشاره به روشی ایمن و با الهام از هنر ژاپنی اوریگامی تا زده شود و بعد از رسیدن به محل استقرار تلسكوپ مورد اشاره باز شده و فعالیت خویش را آغاز كند.

سپر محافظ خورشیدی این تلسكوپ در آخرین مرحله استقرار آن باز می شود و ساختار شش ضلعی آن به تدریج شكل می گیرد. در نهایت آینه های طلایی بزرگ تلسكوپ جیمز وب جمع آوری اطلاعات را از فضا آغاز می كنند.
محل استقرار تلسكوپ مورد اشاره در فاصله یك میلیون و ۶۱۰ هزار كیلومتری از كره زمین است و ابعاد سپر محافظ خورشیدی آن به اندازه یك زمین بازی تنیس است. این محافظ متشكل از پنج لایه پلیمر از جنس پلیمری به نام كاپتون است و در لایه های بیرونی آن از آلومینیوم برای افزایش سطح محافظت استفاده شده است.

1398/08/02
19:05:24
5.0 / 5
3621
تگهای خبر: اطلاعات , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است