بازی لیزر تگ در ایران

بازی جدید تبلتی برای مبتلایان به فراموشی

بازی جدید تبلتی برای مبتلایان به فراموشی به گزارش لیزر تگ محققان دانشگاه كمبریج یك بازی تبلتی برای افرادی تولید كرده اند كه در مراحل اولیه ابتلا به بیماری فراموشی می باشند. نتایج آزمایش بازی روی بیماران حاكی از بهبود وضعیت حافظه شان می باشد.


افرادی كه نشانه های اولیه فراموشی در آنها ظهور كرده می توانند با یك اپلیكیشن «تمرین مغز» جدید، پیشرفت این بیماری را كندتر كنند. این اپلیكیشن كه Game show نام دارد كاربران را به چالش می كشد تا الگوهای هندسی مختلف را در نقاط مختلف كنار هم قرار دهند.محققان دانشگاه كمبریج این اپلیكیشن را طراحی كرده اند و امیدوارند با به كارگیری آن حافظه بیماران را در مراحل اولیه فراموشی بهبود بخشند. مرحله اولیه فراموشی كه aMCI نامیده می شود در حقیقت مشكلات روزمره ای است كه در حافظه فرد به وجود می آید. درحال حاضر هیچ داروی تایید شده ای برای بیماران مبتلا به این ضعیت وجود ندارد. تا این نقطه زمانی تمرین های مختلف مغز برای بیمارانی در این مرحله مزایای زیادی داشته است اما به نظر بیماران این بازی ها خسته كننده و تكراری هستند.برای غلبه بر این مشكل محققان یك بازی حافظه ای ساختند كه برای مغز سرگرم كننده است. دراین برنامه كه در آی پد بازی می شود، بازیكنان با شركت در آن برنده سكه طلا می شوند.درهر مرحله بازیكن به چالش كشیده می شود تا الگوهای مختلف هندسی را در نقاط مختلف كنار هم قرار دهد و هر پاسخ صحیح یك سكه طلا جایزه داده می شود.

نتایج آزمایش این بازی نشان داد بیمارانی كه با این اپلیكیشن كار كردند و اشتباهات آنها كمتر بود، امتیاز حافظه آنها بهبود یافته و به حدود ۴۰ درصد رسید.
 

1396/05/01
18:30:44
5.0 / 5
4897
تگهای خبر: بازی , اپلیكیشن , تبلت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است