بازی لیزر تگ در ایران

عرضه الكترونیكی كارنامه به دانش آموزان از مهرماه

عرضه الكترونیكی كارنامه به دانش آموزان از مهرماه به گزارش لیزر تگ سرپرست وزارت آموزش و پرورش از عرضه «كارنامه» و «پرونده سلامت و بهداشت» دانش آموزان به صورت الكترونیكی از اول مهرماه اطلاع داد و اظهار داشت: این امر در مدارسی كه بسترهای الكترونیك آنها فراهم است، صورت خواهد گرفت.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در مراسم انعقاد تفاهم نامه با وزیر ارتباطات در نمایشگاه الكامپ با اشاره به اینكه كارشناسان دو وزارتخانه با نگاه مثبت برای انجام این تفاهم نامه تلاش كردند اظهار داشت: هوشمندسازی در ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه تكلیف شده است.
وی ادامه داد: اگر به دنبال میهن الكترونیك و توسعه هستیم، كانون آن مدارس هستند. مدرسه موسسه تحول آفرین و كارگزاران تحول، معلمان هستند.
وی با اشاره به شعار تردد امواج به جای تردد افراد اظهار داشت: بهترین راه تحقق این شعار مدارس هستند. حالا ۲۲ درصد مدارس ما هوشمند هستند و ۷۷ هزار مدرسه ما به شكلی به خدمات اینترنتی متصل اند ولی باید این رقم افزایش یابد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به كاركردهای مثبت هوشمندسازی و فناوری اطلاعات اظهار داشت: این امر هزینه ها و فعالیت های كیفی را تقویت و بسترهای آموزش را به صورت ساده و دقیق فراهم می آورد و قادر خواهیم بود از بخش خصوصی و همینطور خیرین استفاده نماییم.
حسینی افزود: برای ارتباط رسانی به مدارس و استقرار عدالت اجتماعی هم از این شبكه می توانیم استفاده نماییم.
وی با اشاره به اینكه از امروز تلاش جدی خویش را برای عمل به مفاد تفاهم نامه آغاز می نماییم كه شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و حاشیه شهرها و روستاها را مدنظر قرار داده است اظهار داشت: در آموزش و پرورش باید برای جامعه مخاطب تبیین نماییم كه بین خصوصی سازی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تفاوت وجود دارد كه این اختلاف درباره مدارس غیردولتی هم وجود دارد. ما برای هوشمندسازی بطور قطع باید از همه ظرفیت ها ازجمله بخش خصوصی، حاكمیت و دولت استفاده نماییم.
حسینی افزود: شبكه هایی چون سیناروبیك، شبكه تعاملی و... آمادگی مدارس را در یادگیری و یاددهی ارتقاء می دهد.

به قول وی از اول مهر كارنامه و پرونده سلامت و بهداشت دانش آموزان در مدارسی كه بسترهای الكترونیك آنها فراهم است، به صورت الكترونیكی عرضه خواهد شد.
حسینی افزود: سر مدرسه را می خواهیم خلوت نماییم. مدارس ما حالا به لحاظ فعالیت های مختلف سرشان شلوغ است و از راه بسترهای فناورانه قصد خلوت كردن سر مدارس و آموزش كیفی تعاملی آنها را داریم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره شمار مدارس هوشمند اظهار داشت: بیشتر از ۱۲۲ هزار كلاس درس ما هوشمندسازی شده اند و تخته هوشمند در كلاس ها وجود دارد، البته نرخ برخورداری از امكانات فناورانه متفاوت است؛ در بعضی مناطق به ازای هر صد دانش آموز ۷ كامپیوتر داریم اما در بعضی مناطق به ازای هر صد دانش آموز نیم كامپیوتر وجود دارد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: ۱۲ هزار محتوای آموزشی هوشمند را تولید كرده ایم.
1398/04/29
18:33:52
5.0 / 5
4330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است