بازی لیزر تگ در ایران

تلفن های همگانی با كارت های جدید برمی گردند

تلفن های همگانی با كارت های جدید برمی گردند لیزر تگ: مخابرات جهت استفاده ی باردیگر مشتركان از دستگاه های تلفن همگانی، تصمیماتی گرفته و متقاضیان می توانند برای دریافت كارت تلفن به یكی از مراكز خدمات ارتباطی و مخابراتی بازگشت و بعد از ثبت نام نسبت به خرید كارت اقدام نمایند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، تلفن های همگانی یكی از اولین و مهم ترین ابزارهای ارتباطی و مخابراتی هستند. در ایران نخستین تلفن همگانی در دهه ۴۰ نصب گردید و این تلفن ها از نوع هندلی بودند كه چند سال بعد با عنایت به نیاز مشتركین به تلفن های سكه ای دو ریالی و پنج ریالی تبدیل شدند و به شكل گسترده در سراسر كشور مورد استفاده قرار گرفتند. با پیشرفت تكنولوژی و دانش مخابراتی در سال ۱۳۷۹ نخستین نسل تلفن های كارتی با اعتبار ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ تومانی ارائه شد. با عنایت به این كه داشتن یك كارت تلفن به مراتب آسان تر از حمل یا تهیه چندین سكه بود، كارت های اعتباری مورد استقبال مردم قرار گرفت.
بازگشت تلفن های همگانی در حالی انجام می شود كه در طول چند سال گذشته تعداد كیوسك های تلفن عمومی كاهش یافته بود و حتی در مقطعی كارت های تلفن هم با كمبود روبه رو شده بودند و البته مواردی مانند احتمال استفاده از كیوسك های تلفن عمومی برای وای فای عمومی هم به گوش رسید. اما بنظر می رسد با وجود توسعه موبایل در كشور، هنوز به تلفن های عمومی نیاز است كه بنا بر این استفاده از این ابزارهای ارتباطی با كارت های جدید به چرخه برگشته است.
با عنایت به لزوم وجود تلفن همگانی در مكان هایی عمومی مانند ندامتگاه ها، زندان ها، اماكن نظامی، پادگان ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها، اماكن قضائی و دولتی و همین طور وجود محدودیت در تأمین كارت های تلفن همگانی، پروژه كارت شارژ با ساختاری جدید برای استفاده از تلفن های همگانی به دست نیروهای متخصص داخلی اماكن پذیر شده است.
بنا بر این اعلام، افراد می توانند برای دریافت كارت تلفن همگانی به یكی از مراكز خدمات ارتباطی و مخابراتی بازگشت و بعد از ثبت نام نسبت به خرید كارت اقدام نمایند. هم چنین در صورت اختتام اعتبار اولیه كافی است به یكی از مراكز فروش مراجعه نموده و كارت اعتباری با مبالغ دلخواه خودرا خریداری كنند. باید بعد از خرید كارت به یكی از باجه های تلفن همگانی بازگشت و كارت تلفن را وارد دستگاه كنند و رمز شارژ ۱۴ رقمی خریداری شده را ثبت كنند. بدین ترتیب می توان كارت تلفن خودرا به تعداد نامحدود بوسیله تلفن های همگانی شارژ كرد.
از قابلیت های جدید این طرح اختصاصی كردن كارت تلفن همگانی است. صاحب كارت می تواند با گذاشتن یك رمز چهار رقمی دلخواه برای كارت تلفن احتمال سوءاستفاده های احتمالی را از دیگران بگیرد.

قابلیت شارژ و فعال سازی مجدد كارت های اعتباری تلفن همگانی
در این راستا سیدمجید صدری - مدیرعامل شركت مخابرات ایران- اظهار كرده است: در فاز اول ساماندهی كارت های اعتباری، دستگاه های تلفن همگانی استان های تهران و البرز، تغییر یافته و دارندگان این كارت ها، برای فعال سازی روی سامانه جدید، از شروع مردادماه با در دست داشتن كارت تلفن همگانی و كارت شناسایی می توانند به مراكز امور مشتركین مخابرات بازگشت كنند.
وی ادامه داد: سایر متقاضیان استفاده از خدمات دستگاه های تلفن همگانی فاقد كارت نیز می توانند از اول مردادماه ضمن به همراه داشتن كارت شناسایی به مراكز امور مشتریان استان های تهران و البرز، بازگشت و با پرداخت هزینه، نسبت به دریافت كارت جدید اقدام نمایند. باقی مانده اعتبار كارت های تلفن همگانی دارندگان كارت كه تا اختتام مردادماه ۹۸، به مراكز امور مشتریان بازگشت كنند، به سامانه جدید منتقل شده و مشتریان می توانند از اعتبار منتقل شده برای برقراری تماس بوسیله تلفن های همگانی استفاده كنند.
صدری با بیان این كه از اول شهریورماه سال جاری باقی مانده اعتبار این دسته از كارت ها غیرفعال می شود، اشاره كرد: دارندگان كارت های تلفن همگانی، همچنان می توانند بوسیله مراجعه به مراكز امور مشتریان بدون پرداخت هزینه، صرفاً نسبت به فعال سازی كارت های موجود خود اقدام و بعد از خرید اعتبار از دستگاه های تلفن همگانی بهره برداری كنند.
این در شرایطی است كه دی ماه سال گذشته، صدری از قابلیت شارژ مجدد كارت های اعتباری آگاهی داده و اظهار داشته بود: با وجود سرعت بالای تغییرات فناوری در دنیا، هنوز دلیلهای مختلفی جهت استفاده بهینه از برخی خدمات ارتباطی وجود دارد كه كیوسك های تلفن همگانی از آن جمله است. شركت مخابرات ایران بنا به تعهد اجتماعی خود نسبت به متقاضیان استفاده از تلفن همگانی، قابلیت شارژ مجدد را برای كارت های اعتباری فراهم نموده است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به به روزرسانی تلفن های عمومی اظهار كرده بود: گرچه تولید این كارت ها در دنیا به سبب فناوری قدیمی آن منسوخ شده ولی ما همچنان برای تأمین ارتباط هم وطنان و رفع نیاز آنان، استفاده از این دستگاه ها را فعال نگه می داریم. طبق برنامه ریزی های انجام شده طرح های مختلفی برای به روزرسانی تلفن های همگانی و ارائه نسل جدید كارت های تلفن داریم.
منبع:

1398/04/17
15:35:35
5.0 / 5
4161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است