بازی لیزر تگ در ایران
بعد از گذشت چند دهه؛

دسترسی عموم محققان به صخره های كره ماه ممكن می شود

دسترسی عموم محققان به صخره های كره ماه ممكن می شود به گزارش لیزر تگ ناسا پس از گذشت چند دهه به محققان علاقمند اجازه داد تا به صخره هایی كه در جریان انجام مأموریت فضاپیمای آپولو از سطح كره ماه جمع آوری شده اند، دسترسی یابند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ای بی سی نیوز، این صخره ها و سنگ ها در مركز فضایی جانسون ناسا نگهداری می شوند و تاكنون عده بسیار محدودی فرصت بازدید از این مركز و لمس سنگ های كره ماه را پیدا كرده اند. در این آزمایشگاه به شدت تحت محافظت، صدها كیلوگرم سنگ ها و صخره های جمع آوری شده از كره ماه نگهداری می شود. این سنگ ها نزدیك به نیم قرن قبل توسط فضانوردان فضاپیمای آپولو طی سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ جمع آوری شده اند.
ناسا سرانجام تصمیم گرفته مشاهده برخی نمونه های این سنگ ها را برای محققان و پژوهشگران ممكن كند و به زمین شناسان هم امكان دهد تا جهت بررسی این نمونه ها با فناوری قرن بیست و یكم اقدام نمایند. این اقدام در شرایطی صورت می گیرد كه ناسا می خواهد در سال ۲۰۲۴ مجدداً فضاپیمایی را به كره ماه بفرستد. وزن مجموع سنگ ها و صخره های كره ماه به ۳۸۲ كیلوگرم می رسد و بررسی بعضی از آنها اطلاعات منحصر به فردی را در مورد عمر كره ماه، نحوه شكل گیری آن و ماهیت مواد شیمیایی موجود در ماه در اختیار بشر گذارده است. بعضی از این نمونه ها در شرایط خلأ نگهداری می شوند تا در معرض جو كره زمین قرار نگرفته و حالت طبیعی خویش را حفظ كنند. برخی دیگر هم در شرایط یخ زده شده یا در درون محفظه های گاز هلیوم نگهداری می شوند.
كارشناسان ناسا الان در حال بررسی این مورد هستند كه چگونه نمونه های منتخب جهت بررسی های علمی در دسترس محققان قرار بگیرند تا پایین ترین میزان صدمه به آنها وارد شود.

1398/04/13
13:16:21
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: اطلاعات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است