بازی لیزر تگ در ایران

آلاینده های موجود در پساب با نانو كامپوزیت مغناطیسی حذف می شوند

آلاینده های موجود در پساب با نانو كامپوزیت مغناطیسی حذف می شوند لیزر تگ: پژوهشگران كشور موفق به سنتز نوعی نانوكامپوزیت شدند كه قابلیت حذف آلاینده پساب به صورت گزینشی را دارد و با عنایت به خاصیت مغناطیسی اش قابلیت مصرف مجدد را نیز دارد.به گزارش لیزر تگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی محمدی مجری طرح پژوهشی سنتز و بهینه سازی نانوكامپوزیت حاوی تركیبات نانو فتو كاتالیست عنوان كرد: در اولین مرحله سنتزنانوذرات فوتوكاتالیستی همچون اكسید روی و اكسید تیتانیوم كه دارای خاصیت فوتوكاتالیستی بسیار مناسب در تخریب آلاینده های موجود در محیط زیست هستند، انجام شد و با در نظر گرفتن عوامل مؤثر بر سنتز همچون روش سنتز، نوع سوخت مورد استفاده، نسبت سوخت به فلز وpH كارایی تركیبات سنتز شده افزایش پیدا كرد.
عضو هیأت علمی دانشكده داروسازی دانشگاه علوم پزشكی تهران افزود: در فاز دوم برای سهولت جداسازی، كاربری آسان و بازیابی نانوكامپوزیت از پساپ نانو ذرات مغناطیسی در تهیه نانوكامپوزیت استفاده شد. در مرحله سوم تركیبات نانوفوتوكاتالیست و نانومغناطیس حاصل از مراحل اول و دوم در مرحله سنتز نانوپلیمر قالب مولكولی استفاده شد تا نانوكامپوزیت مورد نظر به دست آمد. در مرحله پایانی كارایی نانوكامپوزیت حاصل در حذف تركیبات دارویی، مواد رنگزا و شیمیایی از پساب مورد بررسی قرار گرفت.
محمدی همین طور بیان كرد: این نانوكامپوزیت می تواند آلاینده مورد نظر را به صورت گزینشی به واسطه اثر انتخاب گزینش گری نانوپلیمر قالب مولكولی از پساب جدا و در مرحله بعد با اثر فوتوكاتالیستی آلاینده را تخریب كند و در نهایت با استفاده از خاصیت مغناطیسی كه دارد می تواند جداسازی نانوكامپوزیت برای مصرف مجدد از پساب را انجام دهد. از خواص نانوكامپوزیت حاصل می توان به راندمان بالا، حذف و تجزیه انتخابی مواد، قابلیت كاربری آسان و مقرون به صرفه با امكان صنعتی شدن آن اشاره نمود.

1398/04/10
21:24:11
5.0 / 5
5313
تگهای خبر: بازی , فناوری , كاربر , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است