بازی لیزر تگ در ایران

غفلت از هوش مصنوعی در تشخیص بیماری ها گران تمام می شود

غفلت از هوش مصنوعی در تشخیص بیماری ها گران تمام می شود به گزارش لیزر تگ با اینكه سنگاپور در بخش سلامت و بهداشت دیجیتال یكی از پیشگام ترین كشورهای جهان به حساب می آید، كارشناسان اعتقاد دارند كه در استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص بیماری ها عقب افتاده است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش استقبال كشورهای مختلف از تكنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری اعتقاد دارند كه سرعت پیشرفت بعضی از كشورهای پیشرفته همچون سنگاپور در استفاده از فناوری های دیجیتال به شدت كاهش یافته است بگونه ای كه از سرعت پیش فرض و پیشبینی شده آن بسیار پایین تر گزارش شده است.
سنگاپور كه یكی از پیشرفته ترین و پیشگام ترین كشورهای جهان به حساب می آید، تابحال توانسته است از جدیدترین تكنولوژی های دیجیتال در صنایع و بخش های مختلف این كشور استفاده نماید اما حالا به نظر می آید كه در بهره گیری از هوش مصنوعی به خصوص در بخش بهداشت و سلامت جامعه اندكی از سایر كشورهای جهان عقب افتاده است.
بر مبنای آمارهای انتشار یافته در وب سایت زد دی نت، حتی كشورهایی همچون چین و عربستان سعودی هم از هوش مصنوعی برای تشخیص هوشمندانه بیماری های ناشناخته و بدون علامت بهره جسته اند این در حالیست كه كشوری همچون سنگاپور تنها به ثبت ثبت دیجیتال اطلاعات و پرونده های پزشكی بیماران اكتفا كرده و از قابلیت هوش مصنوعی در تشخیص هوشمندانه بیماری ها صرف نظر كرده است.
به قول تحلیلگران، این سهل انگاری و كم كاری سنگاپور در بهره مندی از این تكنولوژی نوین می تواند این كشور را برای مدت طولانی از سایر كشورهای رقیب عقب بیندازد و خسارات و ضرر و زیان های گوناگونی را برای آن رقم بزند.
اخبار گذشته انتشار یافته در رسانه های خبری حاكی از توانایی هوش مصنوعی برای تشخیص هوشمندانه بیماری هایی همچون سرطان است.1398/03/30
21:26:49
5.0 / 5
4064
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است